Koulukiusaaminen

Nii ny kuullu, että tästä koulukiusaamisesta tehty kantelu. Mutta siittä on tehty salainen asia parkanon perusturvas. Lapset kärsii. Henkilökunta Sa palkan ja poonukset. Mutta mitäs sanoo toi laki. Perusturvajohtaja saa potkut, ku mitään tehny. No palkan vissiin kehdannut nostaa. Onko asiaa vieny eteenpäin. Kysymyksiä nää vaa
111195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Miltähän tuntuu olo tällä kiusatulla. Opettaja ja rehtori nukkuu varmaa hyvät yöunet, toistaiseksi. Mutta kyllä siinä aamuki viä tulee. Kyllä siinä viä osat vaihtuu.

Äänestä

Luin, että joku koppari siä. Mitä sen työkuvaa kuuluu? Naapuri jo kertoki, et josai ollu yhteydessä, mutta ei tullu tulosta. Sillä on kai nii suuri virka.

Äänestä
  • Sulla kumma naapuri, kun sun täytyy sen asioita täällä alati kertoilla. 😉

    Äänestä

  • Taivaan Isä suojelee, auta meitä pieniä. Kiitos

    Äänestä

Hyvä että asia saa julkisuutta. Koulun ja sivistytoimen on pakko toimia eikä vaan puhua. Ku Ylärikin viä tekis jutun koulukiusaamisesta siis tietenkin ihan yleisellä tasolla.

Äänestä
  • Joo. Ei nämä kiusaamiset ole missään nimessä salassa pidettävää asiaa. Joka näin ajattelee osallistuu itsekin "rikokseen". Julkisuutta vaan.

    Äänestä

Kyllä kiusaamisen ehkäisemiseen kokoajan panostetaan enemmän ja enemmän koulusaa onneksi.

Äänestä

Nyt on koululaisilla loma, joten eiköhän olisi aika nauttia kesästä ja lopettaa tämän aiheen jauhaminen. Ei taida olla päätä eikä häntää koko jutussa. Lapsilla taitaa olla kaikki hyvin, mutta jollain vanhemmalla taitaa nyt olla isoja ongelmia.

Äänestä
  • Silläkö kiusaaminen loppuu, että siitä jauhaminen lopetetaan? Vai onko oma lapsi kiusaaja ja sen takia pitäisi asia lakaista maton alle?

    Äänestä

Isä, Jumala suojele lapsia pahoilta hengiltä. Suo heille turvallinen lapsuus /koulutie.

Äänestä

Suojellaan lapsia. Noi pahat ihmiset ei saa osallistua lasten elämän pilaamiseen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nii ny kuullu, että tästä koulukiusaamisesta tehty kantelu. Mutta siittä on tehty salainen asia parkanon perusturvas. Lapset kärsii. Henkilökunta Sa palkan ja poonukset. Mutta mitäs sanoo toi laki. Perusturvajohtaja saa potkut, ku mitään tehny. No palkan vissiin kehdannut nostaa. Onko asiaa vieny eteenpäin. Kysymyksiä nää vaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu