Tämän voisi käsittää huonona vitsinä!!

Kotimaa
Tutkimus: Ilta-Sanomat on Suomen seuratuin uutismedia verkossa – asema vahvistunut viime vuodesta,se on totta että seuratuin,mutta muu on sitten jo sitä sanomia..PS..Maksaneet maltaita tutkimustuloksesta.

Ilta-Sanomat on vahvistanut asemaansa Suomen seuratuimpana uutisvälineenä verkossa, ilmenee Oxfordin yliopiston yhteydessä toimivan Reuters-instituutin tuoreesta raportista.
Satuileva media,mites luotettavuus,korkeintaan 25% suomalaisista luottaa tähän ykkösuutisankkaan..
5164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä hyvinkin voi olla totta, että Ilta-Sanomien verkkosivuilla on paljon kävijöitä. Toimittaja on tosin itse keksinyt verbimuodon "seuratuin", koska se antaa sellaisen myönteisen kuvan, että sivuilla kävijät todella katselevat ja lukevat useita "uutisia" kauan aikaa ja palaavat sivuille usein.

Parhaillaan IS:n "uutisissa" kerrotaan mm. jostakin maajussien erosta, Pirkko Arstilan viilennyskikasta, huutokauppakeisarin apumiehen työpajasta, Britney Spearsin esittämästä isäänsä kohdistuneesta syytöksestä ja muista samantapaisista asioista.

Kukaan ei vakavissaan ajattele, että IS olisi Suomen luetuin uutismedia. Suomen luetuin hömppämedia se voi hyvinkin olla.

Äänestä

Voi hyvinkin pitää paikkansa. Kilpaileva läpyskä, Iltalehti, on persujen pää-äänenkannattaja, eli aivan luokaton.

Äänestä

Toimittajajilta kysytään nyt vastuuta kirjoitteluistaan iltasanomilta ja persujen iltalehdeltä!!!
Kotimaa
Poliisi ei aloita esi­tutkintaa pää­ministerin aamu­pala­etuutta koskevassa asiassa

Poliisin mukaan asiassa ei ole syytä epäillä virkavelvollisuuden rikkomista.
Selvittäkää nyt kuka vaati asiasta poliisitutkimusta se kiinnostaa aika monia?

Äänestä

Tilastokeskuksessa töissä ollut tuttavani kertoi, että ensin tiedetään tulos ja sen perusteella tehdään "tilasto".
Mitään muuta en ole koskaan epäillytkään.

Äänestä
  • Vähän sama kun nykyään ideologistilla on jo mielipide ja vastaus valmiina, mutta näyttääkseen merkittävämmältä hän tekee näennäistutkimuksen asiasta ja tulee sitten sen saman vastauksen kanssa julki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kotimaa
Tutkimus: Ilta-Sanomat on Suomen seuratuin uutismedia verkossa – asema vahvistunut viime vuodesta,se on totta että seuratuin,mutta muu on sitten jo sitä sanomia..PS..Maksaneet maltaita tutkimustuloksesta.

Ilta-Sanomat on vahvistanut asemaansa Suomen seuratuimpana uutisvälineenä verkossa, ilmenee Oxfordin yliopiston yhteydessä toimivan Reuters-instituutin tuoreesta raportista.
Satuileva media,mites luotettavuus,korkeintaan 25% suomalaisista luottaa tähän ykkösuutisankkaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu