Elinkeinolautakunta myönsi 12.3. 2021 pitämässään kokouksessa Visuveden kyläyhdistykselle 2400 euroa penkkien ja pöytäryhmien hankintaan Pusunvuolteen uimarannalle. Ei ole kalusteita näkynyt.
Nesteen puistoon tuotiin eilen Kyläyhdistykselle osoitettu lautakasa. Lieneekö sitä kepulaisten suosimaa tuppeensahattua? Maksu osoitetaan varmaan tavaran tilaajalle.Onneksi Jouni kuulemma maksaa puistosta aiheutuneet kustannukset. Ei kai tarvi pelätä, että penkkirahoilla maksetaan nuo laudat.
Visuveden kyläyhdistyksen rahankäyttö
4
1332
Vastaukset
- Anonyymi
Kateellinen itkijä. Käys vilkaisee venerannan tiellä ja nuuhkaset vähän sillä kohtaa missä on puolen miljoonan kulkupelit pihassa, niin tiedet miltä menestys haisee ja jos keskittäisit itsekin aikasi johonkin tuottavaan tekemiseen, etkä täällä itkemiseen ja toisten tavaroiden perään kyttäilyyn, niin voisit jotain joskus saavuttaa, paitsi et tuo ikä alkaa sulla jo painaan, kun katsoin mistä osoitteesta viestis kirjoitit :)
- Anonyymi
Vai vilkaisit osoitteen! Katsoppas nyt sitten tämä minunkin osoitteeni, ja kerro sitten täällä meille kaikille. kun tuntuu että olen vähän eksyksissä.
- Anonyymi
Ai nää on oikein uhkailijoita, jos kuntalaiset peräänkuuluttaa verorahojen perään. Omien rahojensa.
Aikamoista.
Kannattas vähän miettiä ketä äänestää. - Anonyymi
Onko sinulla jotain tietoa minun saavutuksistani. Minä pidän jonkinlaisena saavutuksena sitä, että todennäköisesti olen tässä elämässä
maksanut enemmän veroja kuin sinä. Toiset maksavat veroja, että sinulla on millä rehvastella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653306- 1432340
- 921878
- 1711579
- 881468
- 651436
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741409- 711205
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351098