Visuveden kyläyhdistyksen rahankäyttö

Anonyymi

Elinkeinolautakunta myönsi 12.3. 2021 pitämässään kokouksessa Visuveden kyläyhdistykselle 2400 euroa penkkien ja pöytäryhmien hankintaan Pusunvuolteen uimarannalle. Ei ole kalusteita näkynyt.
Nesteen puistoon tuotiin eilen Kyläyhdistykselle osoitettu lautakasa. Lieneekö sitä kepulaisten suosimaa tuppeensahattua? Maksu osoitetaan varmaan tavaran tilaajalle.Onneksi Jouni kuulemma maksaa puistosta aiheutuneet kustannukset. Ei kai tarvi pelätä, että penkkirahoilla maksetaan nuo laudat.

4

1347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kateellinen itkijä. Käys vilkaisee venerannan tiellä ja nuuhkaset vähän sillä kohtaa missä on puolen miljoonan kulkupelit pihassa, niin tiedet miltä menestys haisee ja jos keskittäisit itsekin aikasi johonkin tuottavaan tekemiseen, etkä täällä itkemiseen ja toisten tavaroiden perään kyttäilyyn, niin voisit jotain joskus saavuttaa, paitsi et tuo ikä alkaa sulla jo painaan, kun katsoin mistä osoitteesta viestis kirjoitit :)

      • Anonyymi

        Vai vilkaisit osoitteen! Katsoppas nyt sitten tämä minunkin osoitteeni, ja kerro sitten täällä meille kaikille. kun tuntuu että olen vähän eksyksissä.


      • Anonyymi

        Ai nää on oikein uhkailijoita, jos kuntalaiset peräänkuuluttaa verorahojen perään. Omien rahojensa.

        Aikamoista.

        Kannattas vähän miettiä ketä äänestää.


      • Anonyymi

        Onko sinulla jotain tietoa minun saavutuksistani. Minä pidän jonkinlaisena saavutuksena sitä, että todennäköisesti olen tässä elämässä
        maksanut enemmän veroja kuin sinä. Toiset maksavat veroja, että sinulla on millä rehvastella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe