Parannellut Dusterit tulevat myyntiin syksyllä, tuskin hintaakaan enään pidetä samana. Perusmalli voi olla ihan ok edullinen mutta heti kun alkaa varusteleen autoa hintakäyrä osoittaa jyrkästi yläviistoon, viisasta, sillä harvapa ihan karvalakkimallia kuitenkaan halua. Mutta kiinnostava auto kieltämättä kun vertaa 30 tuhannen ja sen päälle katumaastureita.
https://www.is.fi/autot/art-2000008080103.html
Meikatut Dusterit tulevat syksyllä.
9
65
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka noita ostaa. Huh huh.
- Anonyymi
Väri on onnistunut. Sama kuin omassa autossani joka ei ole Dacia.
https://www.dacia.fi/uudistunut-dacia-duster-tyylikas-ja-taloudellinen/ - Anonyymi
Kuka noita ostaa. Huh huh. Arvaas keitä ne kaksimiljoonaa ostajaa ovat joilla se Duster jo on !!
- Anonyymi
Hintaa hiukan taas nostetaan, aavistuksen verran. Ei nuo ilmaiseksi autoa parantele.
- Anonyymi
Totta kai hinta nousee vähän, mutta verratkaapa vaikka Yaris crossiin. Hinta alkaen 37. 000 nelivetona. Onhan Duster sentään auto variksen nähden.
- Anonyymi
Köyhän on ostettava Dacia.
- Anonyymi
Älä härnää noita. Niillä on vanha auto.
- Anonyymi
Onse vaan oksettavan ruma niinkö ennenkin. Ketä kehtaa ostaa?
- Anonyymi
Nykyistä Dusteria ei saa enään etuvetoisena Prestige, parhaimmalla varustetasolla ollenkaan.
Perus eli karvalakkimallikin on jo etuvetoisenakin alkaen 18.399.
https://www.dacia.fi/wp-content/uploads/2021/06/hinnasto_duster_20210622.pdf
Kiintoisaa nähdä kuinka hinnat asettuvat uudistetussa mallissa. Saako edes perusmallia sitten enään alle 20 tonnin? Ehkä siinä ja siinä ja jos ottaa malliston yläpäästä (Prestige) niin etuvetoinenkin menee helposti 25 tonniin ja helposti 27 tonnniin jos varustelee vähän enempi.
Silti jos auto alkaa olla kaikilta osin aika laadukas hintaansa nähden niin se on hyvä ostos tuohon hintaan jos vertaa muihin maastureihin jotka menevät aina yli 30 ja 40 tonnin väliin vähintään ja sen yli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko841756- 431399
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu1191190Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja2871137Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.871132- 63942
- 56932
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20900Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!40887- 34854