Koronatartuntaa tuodaan nyt Venäjältä.
Valtiolla ei ole resursseja testata maahan tulijoita.
Joten maskia vaan naamalle ja pysykää tiiviisti kotona.
Jos kerran tartuntojen hoito jätetään kokonaan kansalaisten omille harteille, niin eikö silloin nämä koronan torjuntaan käytettävät määrärahat pitäisi silloin maksaa meille?
Yhtä pelleilyä koko viruksentorjunta tässä maassa.
Valtiolla ei ole resursseja testata maahan tulijoita.
Joten maskia vaan naamalle ja pysykää tiiviisti kotona.
Jos kerran tartuntojen hoito jätetään kokonaan kansalaisten omille harteille, niin eikö silloin nämä koronan torjuntaan käytettävät määrärahat pitäisi silloin maksaa meille?
Yhtä pelleilyä koko viruksentorjunta tässä maassa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Pitäisihän se olla ihan itsestään selvä, että jokainen ottaa vastuun omasta toiminnastaan, vaan kun se ei niin ole. Ei tarvita kuin yksi välinpitämätön ja voi niinkin sanoa, pelleilyksi, tosin ainakin hallitus on yrittänyt ja yrittänyt estää konkursseja. Minä en ainakaan olisi osanut paremmin toimia, olisitko sinä Jokumuu?
Kyllä noista kisaturistien tulosta on ollut selvä tieto jo aikoja sitten.
Ei saada tarpeeksi henkilökuntaa testaukseen?
Kuka mahtaa olla vastuussa?
Konkursseja+12+%+vähemmän+kuin+vuosi+sitten.
+
Pari+seraavaa+vuotta+pelkkää+nousukautta+työllisyyden+nousua+sitä+myöten+talouden+parantumista.
Luulisi+kelpaavan+oppsitiolle,+ei+kelpaa+koska+se+tulee+syömään+kannatusta.
Hallitus+haluaa+parannuksia,+kannatus+on+sivutuote.
Marini onnistuu tyrimään tämänkin kesän,uskokaa pois.
Kaikkea on Marinilla ja rahatkin riittää! 🤑 Muusta viis!
Eisunulla näytä olevan lukemisen ymmärtämistaitoa. Sama juttu jos vaan kuuntelee rokotevastaisten horinoita silloin ei ole piikkiä olkapäässä sekin varmaan Marinin vika. Kummastuttaa tuo naisviha.
Kyllä tämämä hallitus on tukenut heikoppia toista olisi jos puikoissa olisi edellinenhallitus. Porvarihallitus olisi jakanut velkarahaavain yrityksille.
Niin, kotona pitää siis pysyä niiden jotka ovat mahdollisesti altistuneet koronalle, ei meidän. Ei niiden tollojen olisi edes pitänyt lähteä Venäjälle, mutta suomalaiset ovat sitten jääräpäistä kansaa, mennään vaikka ei ole viisasta ja seurauksista välittämättä. Ei tästä syytä pidä valtion niskoille laittaa-
Tartuntatautilakien mukaan Valtio on velvollinen huolehtimaan kansalaisten turvallisuudesta ja sen tehtävä on estää taudin leviäminen.
Se on vasta alkua.
Odotahan, kun rokotepassilaiset alkavat tosissaan matkustelemaan maasta toiseen, eikä mitään testejä tarvita, kun nehän on rokotettu.
Sitten sitä ollaan huuli pyöreänä, että mistä ja miten se on voinut maahan tulla, kun niillähän on se rokotepassi.
Siinä sitten ollaan kun kokoomus etunenässä vaatii talouden nopeampaa avautumista matkailulle nyt on avattu, niin nyt he kirjoittavat huolestuneina verkkosivullaan maahan tulleista viruksista no jos tulee tiukennuksia niin sit sitten moititaan.
Kyllä tilanne saadaan aisoihin, tilanne muuttuu vielä monta kertaa tämän vuoden aikana.
Söin mitä söin ja viiniäkin palanpainikkeeksi.
Juu, parasta pöytään koko suvulle ja köyhät Hurstin ruokajonoon!
Nyt Mariini on taas oikella alallaan kun saa korona asioita hoidella,,,jospa nyt sen mokailu unohtuu kansalta ja köyhiltä.
Joko taas Marin on huolissaan?
Purra pähkäilee riittääkö hermot persujen kanssa.
Halvempaa on hoitaa useita satoja sairastuneita , voihan olla että tuhatkuntakin saa taudin . Pääministerimme taju todellisuudesta on 0 . Sopii hyvin demarinaiselle .