Jussia okuun..

Aurinkoista Juhannusta kaikille okulaisille, varokaa heikkoja jäitä ja pysykää pinnalla muuten vaan.

Vuosikymmen sitten muutin maailmalle, pitäisipä joku kerta kääntää auton nokka siihen suuntaan ja tulla katsomaan paikkakunnan menoa.
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kiitos muistamisesta, mutta pahoin pelkään, ettei tätä palstaa lue eikä vastaa enää Okulaiset, vaan ihan muunmaalaiset. Sen voi lukea teksteistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aurinkoista Juhannusta kaikille okulaisille, varokaa heikkoja jäitä ja pysykää pinnalla muuten vaan.

Vuosikymmen sitten muutin maailmalle, pitäisipä joku kerta kääntää auton nokka siihen suuntaan ja tulla katsomaan paikkakunnan menoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu