Voih. Minä olenkin vain vähemmistö ja siksi en voi tehdä ihan mitä tahansa. Minun täytyy kuunnella ja olen kuitenkin järkevä.
Minun tarvitsee puuttua teidän naurettavuuksiinne koska minun taskussani ei ole ainuttakaan poliitikkoa.
Miksi ajattelisin? Minulla ei ole valtaa olla tekemättä niin olenhan vähemmistä!
Minun tarvitsee puuttua teidän naurettavuuksiinne koska minun taskussani ei ole ainuttakaan poliitikkoa.
Miksi ajattelisin? Minulla ei ole valtaa olla tekemättä niin olenhan vähemmistä!
Vastaukset 6
Vanhimmat
*potkii kylkiluut hajalle, nussii perseeseen ja heittää linnaan*
JIIIHAAA!!!!!!!!! Eikö kelpaa? NO ÄÄNESTÄ SEURAAVISSA VAALEISSA! DEMOKRATIASSA KAIKKI SAA PÄÄTTÄÄ!
"*potkii kylkiluut hajalle, nussii perseeseen ja heittää linnaan*
JIIIHAAA!!!!!!!!! Eikö kelpaa? NO ÄÄNESTÄ SEURAAVISSA VAALEISSA! DEMOKRATIASSA KAIKKI SAA PÄÄTTÄÄ!"
Vai että kaikki saa päättää? Jaa jaa meinaatko kenties, että jokaista lakia säädettäessä järjestetään kansanäänestys? Silloin kaikki saisivat todella päättää - olla osa demokraattista hallintoelintä.
Suomessa on välillinen demokratia. Jos kaikki todella saisivat päättää ja vaikuttaa, olisi kyseessä välitön demokratia. Tämä tietenkin vaatisi melkoisen pienen valtion (: Tai helvetin hyvät viestintäkeinot ja täysin erilaisen yhteiskunnan.
No joo saivarteluksihan tää meni, mut pakko oli kirjoittaa (:
Rastafari
Taparikollinen
että hän olisi järkevä...usein enemmistö on järkevämpi kuin vähemmistö..
Niinpä. Niinpä. Totta puhut.
Kuuleppas palveluspoika, haetkos enemmistölle kahvia. Palvele enemmistöä ahkerasti niin saat banaanin.
enemmistöhän oli järkevämpi esim. natsi-Saksassa ja jenkeissähän on aina ollut tosi järkevä enemmistö.
ota kuitenkin huomioon, että Hitlerin kansallissosialistinen puolue kuului "vähemmistöön" alkujaan. Hän sai enemmistön houkuteltua puolelleen. En tässä viittaa kuitenkaan , että Suomessa asuvat kannabismyönteiset ihmiset olisivat kansallissosialisteja (hyvä, että muistin, ettei tarvi jankuttaa tästäkin asiasta)
se, että kuuluu enemmistöön tai vähemmistöön, ei tee ihmisestä mitenkään järkevämpää-
oman älyn käyttö ei ole kiellettyä