Poismuutto ihmisten ilmoille kypsyy

Anonyymi

Alajärvi on ruma kaupunki. Ei tehdä fiksuja tekoja vaan hyvin tyhmiä vetoja. Uskovaiset kuppikunnat lisää ahdistusta. Ei täällä oikein ole viihtyvyyttä töiden jälkeen. Käykää nytherran tähden päättäjät joskus muuallakin ottamassa mallia. Täällä ihmiset yritetään karkottaa pois. Masentava ilmapiiri.

8

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Reipas ja optimistinen ilmapiiri, jossa on mukava elää ja työskennellä ja vietttää vapaa-aikaa.

    • Anonyymi

      Asutko Vimpelissä? Ota lääkkeet ja muuta tänne Alajärvelle!

    • Anonyymi

      Kylällä puhutaan että kyllä Kyllä ne päättäjät ajelee Keskus-Taksin taksimiehen kyyyris

    • Anonyymi

      Uskomusten seassa asuminen ei ole terveellistä ihmiselle . Joten hakeudu henkisesti terveiden asuinalueille .

      • Anonyymi

        Ihmisellä on uskonnollisuuden tarve. On aina ollut. Saa olla ylpeä ja kiitollinen siitä, että Alajärvellä on uskontona kristinusko. Helsingissä kristinuskon asema heikkenee koko ajan ja tilalle tulee islam.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihmisellä on uskonnollisuuden tarve. On aina ollut. Saa olla ylpeä ja kiitollinen siitä, että Alajärvellä on uskontona kristinusko. Helsingissä kristinuskon asema heikkenee koko ajan ja tilalle tulee islam.

        Nää laumat on siä kaikkien tielä


    • Anonyymi

      Muuten ok paikka, mutta politiittinen väyrystely pilaa pitäjän.

    • ois kiva viettää joskus aikaa mm alajärvellä ja käydä siellä kylässä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      189
      7638
    2. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      109
      2801
    3. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      78
      2782
    4. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      110
      2281
    5. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2122
    6. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      11
      1825
    7. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      18
      1438
    8. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      28
      1402
    9. Rottia juoksee pitkin ostolantietä

      Eikö mikään taho loukuta niitä. Tuhoavat kiinteistöjä
      Ähtäri
      20
      1246
    10. Rakastatko vielä

      Minua?
      Ikävä
      22
      1214
    Aihe