Ja suru on suuri...
Olisi kesäkuussa täyttänyt 13v.
Nyt on jo kova paniikki kun täytyy viedä rakas lopetettavaksi, mut parempi niin kuin kärsiä.
Pitäkää hyvä huoli eläimistänne ja nauttikaa heidän seurasta.
Holskuni nukkuu huomenna pois!
5
1554
Vastaukset
- samoin kokenut
Tiedän miltä sinusta tunttu sillä jouduin neljäkuukautta sitten viemään kaverin lopetettavaksi sairasti maksasyöpää oli 11 V.
Vieläkin, kun muistelee niitä yhteisiä aikoja niin vierähtää kyynel poskelle.
Jaksamista sinulle - Surullinen myös
Jouduin itse luopumaan omasta rakkaasta koirastani maaliskuun alussa. Ikävä on vieläkin suuri, mutta ei sentään enää itketä joka päivä.
Parempi kuitenkin koirallesi, ettei sen tarvitse enää kärsiä.Se on varmasti ansainnut hyvän ja arvokkaan tavan siirtyä sateenkaarisillalle.
Voimia ja halaus sinulle! - osaa
suruusi.
- jonna
otan osaa. kaiki koirat kuolevat joskus. voit lieventää suruasi keräämällä vaikka koirallesi oman valokuva-albumin tai oman nurkkauksen, missä on koirasi tavaroita ja valokuvia tai vaikka risti. tai voit tehdä sen nurkkauksen sinne paikkaan, missä koirasi viihtyi tai oli usein.
- jonna
niin lisäisin tähän vielä että kun oma koirani (6v.) piti lopettaa lonkkavian takia, en voinut nauraa moneen kuukauteen, itkin koulussakin. heli oli paras ystäväni silloin. nyt siitä on jo 1,5 vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912551- 671475
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861467EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi16930Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta110830Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe39828- 54793
- 30726