Vaalipetos sai taas lisää nauloja arkkuunsa; arkussa on jo enemmän nauloja kuin puuta.
Michiganin REPUBLIKAANIT julkistivat 55 sivuisen tutkinnan lopputuloksen jossa toedtaan ettei osavaltiossa ole ollut mitään merkittävää vaalipetosta menossa ja etenkään ei ollut systemaattista petosta, ja sellaista väittävät ovat jonkin tason rikollisia.
Halusivat myös tutkintaa niistä jotka ovat väittäenet että osavaltiossa olisi jotain laitonta tapahtunut.
Samaan aikaan Georgiassa tuomari hylkäsi kanteen äänien uudelleenlaskennasta.
Ja yksi pahimmista nauloista tuohon arkkuun tuli entiseltä Trumpin itsensä nimittämältä Oikeusministeriltä. Barr totesi että HÄN TIESI ETTÄ TRUMPIN VAALIVÄITTEET ON VALEITA.
Kuinka kauan te vielä jaksatte?
Loppu lähestyy, mitään ette voi
9
53
Vastaukset
- Anonyymi
Linkkejä esiin, nuija.
- Anonyymi
Tällä viikolla julkistetaan ensimmäinen osa vaalitarkistuksisista, kenraali Flynn on varoittanut kaikkia tarkistukseen osallistuvia erityiseen varovaisuuteen, demokraatit ovat erittäin häikäilemättömiä paljastusten suhteen, henki pois jos ei muulla tavalla voida asiaa peitellä.
- Anonyymi
Opettele käyttämään Googlea vajakki?
Rauhoittukaa hyvät veljet.
Emme vielä tiedä yhtään mitään lähitulevaisuuden tapahtumista; nykyiset linkitkin sisältävät vain arveluita ja ennustuksia.
Toki elämme hyvin jännittäviä aikoja.- Anonyymi
Eihän tässä ole jaksanut kiihtyä päivänselvästä asiasta. Tämä paperi ei kyllä ole mikään arvelu tai ennustus, vaan loppuraportti kuukausien tutkinnasta. Julkinen asiakirja, löytyy kyllä kun näkee vähän vaivaa. Tutkii itse niinkun sanotaan : ). Nämä Rebut Barr on nyt vaan sitä mieltä tutkinnnan jälkeen että Trumpin väitteet vaalivilpistä on bullshittiä. Hyvä tästä vielä tulee.
- Anonyymi
Saanko muistuttaa että trump johtaa valkohattuja!
- Anonyymi
Onko ne niitä, jotka vappuna pyörii valkohatut päässä kännissä kylillä? Ihme porukkaa.
Anonyymi kirjoitti:
Onko ne niitä, jotka vappuna pyörii valkohatut päässä kännissä kylillä? Ihme porukkaa.
Maksoin viimeisestä ylioppilaslakistani melkein kaksisataa.
Valkoinen paperitötterö olisi tullut halvemmaksi ja kuvannut toki paremmin yhteiskunnallisia näkemyksiäni.- Anonyymi
Johtaa harhaa, se on tullut selväksi.
Tai ettehän te edes johtajaa tarvi, keksitte itse mitä se on muka tekemässä vaikka oikeasti pelailee vain golfia.
Trumpin narikan juristit juttelee jo syyttäjien kanssa; veikkaan että ne jotka tekee sopimuksen laulamisesta ensimmäisenä saavat pienemmät tuomiot aikanaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1334705Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703310"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1053185Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392631Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282312- 1131608
- 491136
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3391127- 49872
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55691