DDR kouluttama. Siinä tuli demarijohdolle kiire piilottaa Stasilista

Anonyymi

Suomi oli ilman presidenttiä 12 vuotta.

Ei presidentti saa ottaa takaisin jäsenkirjaansa, jonka Halonen teki, se on ruma temppu päin läsiä kansalaisille kun sanoi olleensa kokokansan presidentti. Ei ollutkaan kuin sosialistien presidentti, eli meillä on vaje -aukko tässä kohtaa presidenttejä.

Sentään pääsi naisia jututtaan kalliilla 481 000 € yksityissuihkari matkallaan.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000387538.html


Halosen presidentin eläke joka junailtiin 20400 suuremmaksi kuin kuuluisi vuodessa. Halonen sanoi että valtiovarainministeri Urpilainen saa sen hoitaa.
Halonen eläkkeestä: "Menee siinä samassa"
Eduskunnan päätettäväksi jää, laskevatko myös presidenttien eläkkeet. Ne on sidottu istuvan tasavallan presidentin palkkioon, eläke on 60 prosenttia palkkiosta.

Halosen mielestä on selvä, että eläkekin laskee.
- Se on sitte... Menee siinä samassa.
- Mielestäni on loogista, että se vaikuttaisi myös eläkkeeseen. Olen puhunut Urpilaisen kanssa siitä, että ne ovat aika loogisessa yhteydessä, mutta kirjallisesti en ole sanonut mitään.

https://yle.fi/uutiset/3-6471415

Elämme epärehellisyyden aikaa demarein myötä.
Ikävää vain kun presidentti pääministeri taso siinä varastaa.

15

931

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittaja se tässä valehtelee, kun kirjoituksessa ei ole sanaakaan totta.

      • Anonyymi

        Takaisin perintä ainakin osaan. Väärin maksussa ollut presdentin eläke maksaa luonnollisest kaikki takaisin jota nyt kertynt 200 000 €. Tarjalle maksetaan presidentin eläke 160 000 € presidentin palkkiota vastaavasti jota ei edes ole. 96 000 € eläkkeensä.
        joka kuuluisi olla126 000 € presidentin palkkion mukaan 75 600 €.
        Siitäväärin perustein maksussa ollut tähän päivään asti 200 000 €.
        Tarjan ajan presidentin palkkio oli126 000 €.


        "Aloittaja se tässä valehtelee, kun kirjoituksessa ei ole sanaakaan totta."
        -ei velehtele, kaikki on julkista tietoa, myöskin Halosen kalleimman vuoden meikkikulu 3000 €.


      • Anonyymi

        Juurikin noin kuin aloittaja sanoo.


      • Anonyymi

        Juurikin noin !


    • Anonyymi

      Kun maassa puuttuu oiekus, voi tullaiset haloset & marinit tehdä haluamiaan.
      Halosella on paljon maksettavaa takaisin valtiolle epärehellisestä toimestaan.

    • Anonyymi

      Eikä media sano sanaakaan Nicaraguasta ,Ortegasta tai sandinistoista vaikka aikoinaan olivat joka päivä kaikissa medioissa sosialismin hienoina esimerkkeinä. Halonen paistatteli "kunnia" sandinistana ja suomen punikki media hurrasi . Nyt ei sitten sanota mitään kun Ortega heittää kilpailijansa pihalle;,kuten ei myöskään aiheesta nimeltään Balzar. Toimittajien vaikeneminen huutaa. Kukaan ei esitä kriittisiä kysymyksiä tai arvosteluja punikki ämmän toiminnasta.

    • Anonyymi

      Onhan se toisaalta hyvä, että mielisairaat saavat näillä sivuilla purkaa pahaa oloaan, mutta olisi silti syytä pysyä totuudessa.

      • Anonyymi

        Meinaakko ettei aloitus pidä paikkaansa, voin sanoa kokeneempana että pitää se, se juurikin noin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meinaakko ettei aloitus pidä paikkaansa, voin sanoa kokeneempana että pitää se, se juurikin noin.

        Ei pidä paikkaansa ollenkaan, sillä eihän totuus ole koskaan kuulunut perussuomalaisten käytöstapoihin ja sanavarastoihin.


      • Hienoa, että ko .sairauttaKIN potevana saat täällä kirjoitella. En minäkään hyväksy kaltaisesi heikko-osaisen esiintymiskieltoa palstalla. Ymmärrän että totuudessa pysyminen on sinulle vaikeaa, Näyttää jopa mahdottomalta, ME ymmärrämme sinua, Voimia.


    • Anonyymi

      RED ALERT RED ALERT RED ALERT. RED ALERT.

      Suomessa etenee Kommunistinen vallankumous kengurunloikilla ainakin Helsingissä. Kommunisteja ja Venäläisiä sekä heidän yhteistoimintamiehiään ovat virastot ja poliisi täynnä.

      Heitä on aluehallintovirastossa, Löytyy Pasilan poliisista, Laakson sairaalasta ja halliinto oikeudesta. Jos olet tietoinen tai epäilet ääneen Venäläismiehityksen käynnistelyä noissa paikoissa sinut tyrmätään.

      Pasilan poliisin Venäläiskätyripoliisit katkaisevat aloittamasi rikostutkintapyynnöt. hallinto oikeus ja aluehallintovirasto tyrmäävät tekemäsi valitukset. Lopuksi Laakson sairaala kirjoittaa sinulle hullun paperit ja aloittaa kanssasi pakkolääkinnän ja sinut pakkohaetaan holhoukseen.

      Venäläiset ja Kommunistipsykiatrit Laakson sairaalassa surmaavat sinut lääkkeillä joita kirjoitetaan sinulle reilu yliannos- Lääkärit pyrkivät pitämään vapaustaistelijan siinä mielentilassa, että hän vain kuvittelee kaiken Venäläisistä. Oletteko huomanneet miten moni skitsofreniadiagnoosin saanut puhuu Venäläisagenteista tai miehitysuhasta.. Eräs Helga nimeä käyttävä psykiatri on suuresti epäilyksen alaisena ja hänät kannattaa pitää silmällä Helsingissä. Ei vaikuta miltään selkäranakiselta naiselta.

      • Anonyymi

        Selvä tapaus, kirjoittaja on mielisairaalassa lojuva perussuomalainen.


    • Anonyymi

      Sutki pääsi presidentksi.

      • Anonyymi

        Suomalainen muka-edustuksellinen demokratia on puhdasta kusetusta. Päättäviin asemiin kutsutaan eikä rikoshistoria ole mikään este edes ministerin tehtäviin. VTV:ssä paljastunut Tytin kaksoisjohtajuus on hieno osoitus suomalaisesta byrokratiasta. Ei ole valittu pätevintä, vaan sopivin. Kaksi johtajan virjaa samalssa laitoksessa taitaa olla Suomen ennätys. Viranhoito sujui sitten juuri siten kuin sopivimman valinnalta voi odottaa. Virka muuttui matkustusharrastukseksi ja viraston tarkastustoimintaa oltiin lakkauttamassa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Suomalainen muka-edustuksellinen demokratia on puhdasta kusetusta. Päättäviin asemiin kutsutaan eikä rikoshistoria ole mikään este edes ministerin tehtäviin. VTV:ssä paljastunut Tytin kaksoisjohtajuus on hieno osoitus suomalaisesta byrokratiasta. Ei ole valittu pätevintä, vaan sopivin. Kaksi johtajan virjaa samalssa laitoksessa taitaa olla Suomen ennätys. Viranhoito sujui sitten juuri siten kuin sopivimman valinnalta voi odottaa. Virka muuttui matkustusharrastukseksi ja viraston tarkastustoimintaa oltiin lakkauttamassa.

        On kyllä todella uskomatonta toimintaa valtion laitoksissa VERONMAKSAJIEN rahojen ryöstöä Nuo on kyllä ihmiskunnan rottia,


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1084
    2. 68
      984
    3. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      938
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      47
      932
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      885
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      649
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      587
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe