Hei! Onko kellään kokemusta/tietoa yrityksestä Leida-kiirlaen? Tarjoavat lainaa pienellä korolla.
leida-kiirlaen
9
914
Vastaukset
- Anonyymi
Pitää maksaa etumaksu. Huijausta.
- Anonyymi
Kiitos, näin vähän epäilinkin.
- Anonyymi
Aivan silkkaa kusetusta. Välttäkää suuresti. Kertoivat hoitavansa lainan Italian postilta ja pyytäessäni 2000e, pyysivät minulta erilaisia maksuja yhteensä 1340e edestä . Kun en suostunut suorittamaan maksuja kuin 840e asti, niin ilmoittivat, että poliisi on kansainvälisesti kiinnostunut minusta, kun en pysty todistamaan, että en harrasta rahanpesua, eivätkä he maksa minulle tuota summaa takaisin vaan tulen myös miettimään työni, yms.
- Anonyymi
Jep. 840 saivat sitten kusetettua? Mistä näitä uunoja tulee !!!????????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep. 840 saivat sitten kusetettua? Mistä näitä uunoja tulee !!!????????
Olisi pitänyt arvat, että jotain epäilyttävää on kun osoite on kaustinen, puhelin numero Ranskaan ja firma sanoo olevansa virolainen
- Anonyymi
Firma on täysin huijausta. Hain 2000e lainaa ja jouduin pulittaa heille 840e ja olisivat vaatineet vielä 500e lisää kuluja. Kun kerroin, että en enää huoli lainaa, niin sain uhkailuja, haukkuja ja kertoivat, että eivät tule palauttamaan tuota summaa, jonka olin jo pulittaa heille.
- Anonyymi
Eivät tietenkään palauta kun kysymyksessä on täysi huijaus ja tuollaista firmaa ei ole edes oikeasti olemassa! Tiedätkö kuinka helppo on kenen tahansa www-suunnittelijan kyhätä alkeelliset nettisivut ja väittää ihan mitä tahansa!?
- Anonyymi
Oikeasti, hae itsellesi edunvalvontaa. Ei näihin kusetuksiin vaan voi mennä, jos pystyy yhtään omalla järjellään operoimaan.
- Anonyymi
Onneksi asiasta on tehty rikosilmoitus ja kaikki dokumentit tilit, yms. on säästössä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233133Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3763Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68750Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3700Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35607Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32591- 41540
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20539Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3529- 40521