Voisiko Suomessa olla sarjamurhaaja

Anonyymi

Voisiko Suomessa olla sarjamurhaaja?
Vertaa Nela Nuuksiossa ja Andreea Rastilassa. Joku joka jahtaa maahanmuuttajanaisia, tai yleensä naisia ja sattumalta nyt nämä kaksi ?
Kumpikaan ei läheisten mukaan itsemurhaehdokas ja kuolintapa ilmeisesti samankaltainen.

5

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos naisen kaappausta Nuuksiossa yrittänyt olis syyllinen, silloin Sipoossa kadonneet Päivi ja Harry sopisivat kuvioon, sekä Riinakin mahdollisesti.

    • Anonyymi

      Ei Nela sinne kalliloille itse kävellyt, lisäksi Suomessa löytyy porukoita jotka pysyy hiljaa, joillakin veriveljeys, sitten on isoraha ja tehdyt muut rikokset hiljentää kun ei kukaan halua lusimaan.

    • Anonyymi

      Ei itsemurhaa voi tehdä moneen kertaan, yrittää kyllä.

    • Anonyymi

      Miten Suomessa ei olisi sarjamurhaajia? Kiinni jääneitä ovat sarjakuristaja, sarjahukuttaja,, myrkkyhoitaja, .. ainakin. On varmasti myös sarjatappajia, jotka puuhastelevat kaikessa hiljaisuudessa ja nauttivat oveluudestaan ilman, että kukaan osaa aavistaakaan näiden tekemisiä.

    • Anonyymi

      KRP:lla on sarjamurhaajiin erikoistunutta henkilöstöä ja systeemit sarjamurhaajien tunnistamiseen. Jos alkaa kasautumaan keskenään samankaltaisia epäilyttäviä kuolemia samalle alueelle, niin poliisi reagoi. Samoin, jos tulee henkirikoksia, joissa toistuu sama psykologinen kädenjälki, niin niitä aletaan tutkimaan yhtenä kokonaisuutena.
      Esim. 90-luvun alun Hausjärven hiekkakuoppameiningit on yhdistetty toisiinsa saman himomurhaajan tekemiksi ja Helsingin Oulunkylän naismurhat 1983-1984 on yhdistetty toisiinsa saman sarjaraiskaajan tekemiksi.
      Katoamisiakin tutkitaan melkein aina henkirikoksena, vaikkei ne sitä olisikaan olleet. Esim. Nelan tapausta ei oltaisi todettu itsemurhaksi, ellei se itsemurha olisi sataprosenttisen varma.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3585
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      131
      2465
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      32
      1976
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      10
      1572
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      76
      1556
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      56
      1346
    7. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1240
    8. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      68
      1194
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      60
      1189
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      67
      1130
    Aihe