Miksi vietätte aikaa tällä palstalla?
Järkevin syy
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oikeudenmukaisuuden takia. Puolustan järkeen käyviä viestejä, vastustan moukkamaisia ja tyhmiä kannanottoja. Joillekin järki syyt eivät ole järjellisiä, jollei löydy hyviä perusteluja sille? Maalaisjärkeä hyvä olla.
saa velloa tunteissa, joista ei kehtaa avautua ystävillekään.
Tämä. Kehtaisin, mutten halua kun ei kuulu heille.
Koitan purkaa tunteita vertaistuen voimin, jotta pääsisin eteenpäin ikävässä elämäntilanteessa😢
Kauhea pettymys ja olen suorastaan masentunut, mikä on minulle todella epäluonnollinen tila.
Parisuhdeterapeutti kirjoitti, että olisi syytä luopumis ja sydämen parantumisprosessissa etsiä vertaustukea ja avautua vaikeista tunteista, käydä niitä läpi. Esim.ikävää, vihaa, rakastumista, hellyydenkaipuuta, pettymystä jne.
Muuten haluaisin jättää palstan, koska tämä myös toisella tavalla tekee unohtamisen vaikeaksi, kun romanttiset harhat saavat vallan.
Huvikseni, miten muuten?
Ajatustenpurkupaikka ja omien ajatusten selkiinnyttäminen. Siitä kertominen mikä häiritsee elämää, mikä aloitettiin ilman lupaa.
Täällä on niin hyvät mainokset.
En ainakaan järkisyiden takia.
No ei 😂
Käyn lukee näitä idiootti juttuja, saa hyvät naurut sekä tunteen että on todellakin NORMAALI!
Jumala hyvä on
A: Voi lukea niitä hirveitä itsestä eroavia mielipiteitä
B: Jossain luki että tällaisten vuodatusten kirjoittelu olisi itseasiassa pikemminkin hyödyllistä vastoin yleistä oletusta