kerrotaan PS-puolueen luomassa koronakeskusteluryhmässä
https://seura.fi/tolkun-henkilo/tallaista-tietoa-leviaa-ps-poliitikkojen-luomassa-fb-ryhmassa/
https://seura.fi/tolkun-henkilo/tallaista-tietoa-leviaa-ps-poliitikkojen-luomassa-fb-ryhmassa/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ryhmän perusti maaliskuun alussa kansanedustaja Mika Niikko (ps.). Hän oli jo sitä ennen ottanut sosiaalisessa mediassa lujasti kantaa pandemian tuloon, ja harmitellut miten muu maailma ei tajua ottaa uhkaa riittävän vakavasti.
Ryhmän ylläpidossa ja moderoinnissa (!!!) ovat tällä hetkellä muun muassa Niikon eduskunta-avustaja Laura Wirth, Niikon vaalikampanjan yhteyshenkilönä toiminut Sami Niikko sekä puoluetoveri, valtuutettu Pia Kopra (ps.).
Persu: Virukselle altistuu varmimmin, jos aivot ovat joutuneet olemaan 5G-kännykkäverkon säteilyn kohteena.
"Siinä sivussa keskusteluryhmä toimii tällä hetkellä vireänä alustana korona-disinformaation, salaliittoteorioiden, valehtelun ja huuhaaväitteiden jakamiselle – vaikka sen perustajina ja keskustelun nimellisinä valvojina on ihmisiä politiikan huipulta."
Persut ei mitään "politiikan huippua" ole ja palsta onkin täynnä älytöntä persupuppua.
Persua ammuttiin päähän. Raportin mukaan luoti sivuutti aivot kolmen metrin etäisyydellä.
Demaria heitettiin sämpylällä päähän.
Raportin mukaan sämpylä imaistiin suuhun kolmen metrin etäisyydeltä.
Näyttää taas että kuntosaleilta ja ravintoloista leviää tauti, tänään jo melkein 400 TARTUNTAA!!!!
Tällä listalla s.a. von ukko
kirjoittaa mistä tahansa puutaheinää ei tarvi etsiä seuraa eikä lukea seuraa
eikä s.a. von ukkoa
Niikon "koronakeskustelukerho". ...Voiko tyhmempiä kuin persut olla ?