Ja vastaanotto oli mahtava, porukkaa oli taas ja lämmin vastaanotto. Texasin kuvernööri Abbot oli mukana ja molemmat pitivät puheen. Bidenhän aiheutti rajakriisin kun virkansa alussa avasi muurin laittomille pakolaisille. Itse Biden ei jaksa tai uskalla rajalla käydä, ilmeisesti siksi kun siellä ei häntä kannateta ollenkaan.
https://www.thegatewaypundit.com/2021/06/hundreds-supporters-greet-president-trump-gov-abbott-us-southern-border-rio-grande-valley-video/
Donald J Trump kävi katsomassa Texasin rajakriisiä.
13
62
Vastaukset
Minut potkaistiin eräästä Chess.comin shakkijoukkueesta pois kun menin kertomaan pitäväni Mr. Trumpista.
Olivat salanneet ovelasti olevansa demokraattien jengi, enhän tuohon muutoin olisi liittynytkään.
Eipä hätiä, kuulun yli 40:een joukkueeseen.
Pelkään että kohta Suomi24:ssä ryhdytään kohta toimimaan samoin ?- Anonyymi
On se rautainen äijä, ei muuta voi sanoa. On muuten ihan hupaisaa katsoa ihmisten ilmeitä kun sanoo kannattavansa tai pitävänsä Pres. Donald Trumpista. Oma aikuinen poikanikin vain huokaisi pitkään, ei kehdannut isäukolle alkaa kettuilemaan, sen verran hänet on opetettu kunnioittamaan vanhempiansa.
Anonyymi kirjoitti:
On se rautainen äijä, ei muuta voi sanoa. On muuten ihan hupaisaa katsoa ihmisten ilmeitä kun sanoo kannattavansa tai pitävänsä Pres. Donald Trumpista. Oma aikuinen poikanikin vain huokaisi pitkään, ei kehdannut isäukolle alkaa kettuilemaan, sen verran hänet on opetettu kunnioittamaan vanhempiansa.
Näin on veli hyvä.
Nuorisomme on totaaliaivopesty näiden viherkommunistien älyttömyyksiin.
Viidestä lapsestani 3 ovat "demokraatteja". Kaksi on menestynyt urallaan ja ovat järkeviä.- Anonyymi
martta98 kirjoitti:
Näin on veli hyvä.
Nuorisomme on totaaliaivopesty näiden viherkommunistien älyttömyyksiin.
Viidestä lapsestani 3 ovat "demokraatteja". Kaksi on menestynyt urallaan ja ovat järkeviä.Elikkä käänteisesti, kaksi ovat järkeviä, sen kautta menestyviä, eivätkä ole demokraatteja :)
Anonyymi kirjoitti:
Elikkä käänteisesti, kaksi ovat järkeviä, sen kautta menestyviä, eivätkä ole demokraatteja :)
Juuri näin.
Pahoittelen epäselvää sanontaani ja kiitos että ymmärsit sen kuitenkin.
- Anonyymi
Texas on Republikaaninen osavaltio, siellä palvotaan ketä tahansa Republikaania; ei siinä ole mitään outoa.
Miksei Trump käynyt katsomassa koti-osavaltiossaan romahtanutta taloa ja tapaamassa omaisia?
Trump kävi tutustumassa kalteriaitaan sopivasti juuri sen aattona kun hänen yrityksensä haastettiin veropetoksista.- Anonyymi
Trumphan kävi paikalla keskiviikkona, kyllähän juttu hänen yrityksistä on haaste tullut jo aikoja sitten.
Taisi Trump käydä etsimässä sopivaa aidanreikää mistä kohta poistua maasta.
- Anonyymi
Olen toimitttanut nimesi Trumpin projektisuunnitelmaan!
Hän ehdotti että sinun korona voidaan poistaa iskukuumennuksella 82 asteeseen 1 sekunniksi.
- Anonyymi
Kuka ihailee tätä porkkananaamaa? Johan hän osoitti ettei hänellä ole minkäänlaisia johtaja kykyjä. Jos hän olisi jollain toisella ihmisellä töissä, hän saisi tuolla käytöksellä nopeasti potkut. Vähän niin kuin kävi hänen presidentti jatko haaveille. ;)
- Anonyymi
"Trump taisi käydä etsimässä sopivaa aidanreikää mistä poistua maasta"
justiinsa niin, heh.
https://www.youtube.com/watch?v=Q7YUgiRVDjc
- Anonyymi
Trump on hyvä mies, sitä äänesti oikeasti yli 80%!
Kamala on kaamee hikiseltä v-tulta haiseva huijari ja Biden on mädältä haiseva käärme pikku tytön huoneessa. Demokraatit on puhdasta paskaa, joka sekin on loukkaus paskaa kohtaan.- Anonyymi
Amerikassa on mahdotonta saada ilman vaalipetosta 80% äänistä.
Tuon väittäjät todistavat sen etteivät ymmärrä maasta mitään.
Maan väestö on jakautunut hyvin tarkasti kolmeen osaan tasaisesti:
- Republikaanit, äänestää aina Rebua vaikka kyseessä olisi kuka tahansa
- Demokraatit, äänestää aina Demaria oli kyseessä aivan kuka tahansa
- ne joista suurin osa ei koskaan äänestä, ja joiden äänillä ratkaistaan vaalit
Se Trumpin vale äänestäjistä olisi ollut uskottava jos hän puhuisi jostain luokkaa 35-40% äänisaaliista; mutta 80% ei voi tuossa valtiossa koskaan toteutua vapaissa vaaleissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23518Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1003366"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin572863IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612673Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922475Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭542181Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä241373- 961298
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3651190Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll171065