Kertoisitko, minkälaisia ajatuksia sinulla heräsi, kun sait tietää, että olen ihastunut sinuun?
Kysymys miehelle..
Anonyymi
1090
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Koska ihastuminen suunnilleen tapahtui
Ihastuminen on kuiten kevyt ilmaisu, mutta se tapahtui jo vuosia vuosia sitten.
Sittenhän mies ei enää varmaan muista koko asiaa.
No ei pahoja ainakaan:)
Tuskin muutakaan. Ihmisillä ja varsinkin miehillä tapana mennä eteenpäin aikas nopeesti
Tippaa pykäs.
Sarjassa oksettava 🤮, ei mies millään tapaa.
Järkytys ja entisten kokemuksien voimistuminen siitä kuinka naiset ahdistelevat sekä raiskaavat miehiä ilman pelkoa edesvastuuseen joutumisesta. Metoo ja silleen.
Varmuus on aina epävarmaa niin kauan, kunnes toinen sen lausuu toiselle? Ihastuksesta en tiedä mitään, koska en ole sitä kuullut toisen sitä sanovan minulle? Tuntemukset voi vaihdella, aina ei tiedä onko hetki oikea vai väärä sille?
Epävarmat tuntemukset ainakin itsellä sen suhteen päällimmäisenä? Elän toivossa, et kaikki vielä muuksi muuttuu, toivottavasti hyväksi meillä? Ei voi tietää ennalta? Kun ei riittävästi tunne toista.
Ja lisäksi puhuu asiasta vain nettipalstalla kaikkien muiden kanssa kuin kohteen. Niin teidän miesten tapaista.