Kelakyydit 2022.

Anonyymi

Kyytejä ajaa kaksi firmaa.
Miten niitä kahdelle riittää?
Asiakas voi valita, mutta mistä asiakas tietää minkä valitsee. Nuo asiakkaat ovat usein aika huonokuntoisia.
Miten järjestetään tilauskeskus?
Taitaa olla samat vaikeudet kuin viime kilpailutuksen jälkeen!

1

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vauva-vähennys tai rokote-lisä, itse joudun joskus käyttämään ammattilaisten apua kyydeissä, mutta maksan aina käteisellä, entä jos taksin ikkunassa olisi tarra; cash only, please.

      Kerran piti tilata suuri auto, liittyi muuttoon, jotta pystyy ottamaan polkypyörän kyytiin autoon, tolpalta, koska pyöräilen paljon, ja kaikki tavarat ei pystynyt viemään -23c pakkasessa pyöräillen kaikkia tavaroita samalla kerralla kyydissä, niin tolpalta.

      Tulee suurempi auto, otetaan kyytiin tavarat...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1279
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1085
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      104
      926
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      35
      848
    5. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      709
    6. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      706
    7. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      46
      665
    8. Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi

      Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks
      Hindulaisuus
      302
      656
    9. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      94
      652
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      625
    Aihe