Tartunnat ovat lähteneet kasvuun tällä viikolla. Pääosa tartunnoista näyttäisi olevan deltamuunnosta ja yli 40 prosenttia tartunnoista lähtöisin kisaturisteilta. Pietarista palanneiden turistien koronatartuntojen myötä maskisuosituksen kevennys viivästyy.-YLE-
Hulluja potkujen katselijoita? KO?
14
156
Vastaukset
- Anonyymi
Raisiossa tänään kolme tartuntaa. Lienevät Venäjältä tulleilla. Kiitos vaan teille jotka pilasivat hyvin alkaneen kesän 2021.
- Anonyymi
Tänään jälleen yksi tartunta. Venäjän tartuntaketjusta kyse.
- Anonyymi
Pietarin kalansaalis on ilmiön nimi.
- Anonyymi
Jääkiekko on valkoisen ylivallan marginaalilaji
- Anonyymi
Rokotteiden kehittäjät ovat olettaneet, että niiden mRNA jää suurimmaksi osaksi pistoskohtaan ja sen lähiympäristöön. Pfizerin tutkimusdata kuitenkin näyttää, että rokotteen mRNA ja siihen liittyvä piikkiproteiini leviävät laajalti kehoon jo muutamassa tunnissa.
Tämä on vakava ongelma, koska piikkiproteiini on toksiini (myrkky), jonka on osoitettu aiheuttavan sydän-ja verenkiertoelinten sekä hermoston vaurioita. Sen toksisuus ulottuu myös suvunjatkamiselimiin, ja Pfizerin biodistribuutio-data osoittaa sen kertyvän naisen munasarjoihin.
Verenkiertoon päästyään piikkiproteiini sitoutuu verihiutaleiden reseptoreihin ja verisuonten seinämäsoluihin. Kun tämä tapahtuu, piikkiproteiini voi saada hiutaleet takertumaan toisiinsa, niin että syntyy hyytymiä tai tulppia ja/tai epänormaalia verenvuotoa.
Euroopan Lääkevirastolle (EMA) luovutetut Pfizer-dokumentit osoittavat myös, että yritys ei noudattanut prekliinisten toksikologisten tutkimustensa aikana teollisuuden standardivaatimusten edellyttämiä laadullisia tuotantokäytäntöjä ja että avaintutkimukset eivät täytä hyvän laboratoriokäytännön standardien ehtoja.
Tuore tutkimus kyseenalaistaa COVID-19-rokotteiden käytön pandemian hoitovälineenä. Tutkimuksen mukaan meidän on hyväksyttävä 2 rokotteista johtuvaa kuolemaa voidaksemme ehkäistä 3 COVID-kuolemaa.- Anonyymi
Puhdasta puppua ja keksityyjä lähdedokumentteja.
HUSista kerrotaan tänään , että sairaalan koronapotilaista suurin osa on rokottamattomia. k
Eli rokotuksille 1-0 voitto rokottamattomuudesta.
Lue täältä(kin) :
"Suurin osa Husin alueella sairaalahoitoon joutuvista koronapotilaista on rokottamattomia, kertoo Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin (Hus) infektioylilääkäri Asko Järvinen Ilta-Sanomille."
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ylilaakari-jarvinen-is-lle-suurin-osa-husin-alueella-sairaalaan-joutuvista-koronapotilaista-on-rokottamattomia/8184968
- Anonyymi
Koronanne ei kiinnosta minua. Maskia, enkä käsidesiä käytä. En ole ollut edes flunssassa kolmeen vuoteen. Haistakaa Npceet vittu
- Anonyymi
Oletpas rohkea ja "suoraselkäinen"
Mutta oletko ajatellut yhtään ? - Anonyymi
Lampaat määkii. Maskia ja foliohattua tiukemmalle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lampaat määkii. Maskia ja foliohattua tiukemmalle
Pidätkö lampaista vai miksi ne mainitset ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pidätkö lampaista vai miksi ne mainitset ?
Muista ottaa seuraava rokote. Älä riisu maskia, äläkä liiku turhaan ulkona
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muista ottaa seuraava rokote. Älä riisu maskia, äläkä liiku turhaan ulkona
Kyllä minä olen jo kauan ilman maskia ulkona liikkunut, mutta en koskaan turhaan.
Seuraavan rokotteen otan tietysti. Ota sinäkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä minä olen jo kauan ilman maskia ulkona liikkunut, mutta en koskaan turhaan.
Seuraavan rokotteen otan tietysti. Ota sinäkin.Olet siis kulkutautimyönteinen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä minä olen jo kauan ilman maskia ulkona liikkunut, mutta en koskaan turhaan.
Seuraavan rokotteen otan tietysti. Ota sinäkin.Oletpas rohkea ja "suoraselkäinen" Seppo
Mutta oletko ajatellut yhtään ?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1481997Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041691- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761162- 661104
- 221027
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73926Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23907