Hulluja potkujen katselijoita? KO?

Anonyymi

Tartunnat ovat lähteneet kasvuun tällä viikolla. Pääosa tartunnoista näyttäisi olevan deltamuunnosta ja yli 40 prosenttia tartunnoista lähtöisin kisaturisteilta. Pietarista palanneiden turistien koronatartuntojen myötä maskisuosituksen kevennys viivästyy.-YLE-

14

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raisiossa tänään kolme tartuntaa. Lienevät Venäjältä tulleilla. Kiitos vaan teille jotka pilasivat hyvin alkaneen kesän 2021.

    • Anonyymi

      Tänään jälleen yksi tartunta. Venäjän tartuntaketjusta kyse.

      • Anonyymi

        Pietarin kalansaalis on ilmiön nimi.


    • Anonyymi

      Jääkiekko on valkoisen ylivallan marginaalilaji

    • Anonyymi

      Rokotteiden kehittäjät ovat olettaneet, että niiden mRNA jää suurimmaksi osaksi pistoskohtaan ja sen lähiympäristöön. Pfizerin tutkimusdata kuitenkin näyttää, että rokotteen mRNA ja siihen liittyvä piikkiproteiini leviävät laajalti kehoon jo muutamassa tunnissa.

      Tämä on vakava ongelma, koska piikkiproteiini on toksiini (myrkky), jonka on osoitettu aiheuttavan sydän-ja verenkiertoelinten sekä hermoston vaurioita. Sen toksisuus ulottuu myös suvunjatkamiselimiin, ja Pfizerin biodistribuutio-data osoittaa sen kertyvän naisen munasarjoihin.

      Verenkiertoon päästyään piikkiproteiini sitoutuu verihiutaleiden reseptoreihin ja verisuonten seinämäsoluihin. Kun tämä tapahtuu, piikkiproteiini voi saada hiutaleet takertumaan toisiinsa, niin että syntyy hyytymiä tai tulppia ja/tai epänormaalia verenvuotoa.

      Euroopan Lääkevirastolle (EMA) luovutetut Pfizer-dokumentit osoittavat myös, että yritys ei noudattanut prekliinisten toksikologisten tutkimustensa aikana teollisuuden standardivaatimusten edellyttämiä laadullisia tuotantokäytäntöjä ja että avaintutkimukset eivät täytä hyvän laboratoriokäytännön standardien ehtoja.

      Tuore tutkimus kyseenalaistaa COVID-19-rokotteiden käytön pandemian hoitovälineenä. Tutkimuksen mukaan meidän on hyväksyttävä 2 rokotteista johtuvaa kuolemaa voidaksemme ehkäistä 3 COVID-kuolemaa.

      • Anonyymi

        Puhdasta puppua ja keksityyjä lähdedokumentteja.
        HUSista kerrotaan tänään , että sairaalan koronapotilaista suurin osa on rokottamattomia. k
        Eli rokotuksille 1-0 voitto rokottamattomuudesta.
        Lue täältä(kin) :
        "Suurin osa Husin alueella sairaalahoitoon joutuvista koronapotilaista on rokottamattomia, kertoo Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin (Hus) infektioylilääkäri Asko Järvinen Ilta-Sanomille."
        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ylilaakari-jarvinen-is-lle-suurin-osa-husin-alueella-sairaalaan-joutuvista-koronapotilaista-on-rokottamattomia/8184968


    • Anonyymi

      Koronanne ei kiinnosta minua. Maskia, enkä käsidesiä käytä. En ole ollut edes flunssassa kolmeen vuoteen. Haistakaa Npceet vittu

      • Anonyymi

        Oletpas rohkea ja "suoraselkäinen"
        Mutta oletko ajatellut yhtään ?


      • Anonyymi

        Lampaat määkii. Maskia ja foliohattua tiukemmalle


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lampaat määkii. Maskia ja foliohattua tiukemmalle

        Pidätkö lampaista vai miksi ne mainitset ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pidätkö lampaista vai miksi ne mainitset ?

        Muista ottaa seuraava rokote. Älä riisu maskia, äläkä liiku turhaan ulkona


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muista ottaa seuraava rokote. Älä riisu maskia, äläkä liiku turhaan ulkona

        Kyllä minä olen jo kauan ilman maskia ulkona liikkunut, mutta en koskaan turhaan.
        Seuraavan rokotteen otan tietysti. Ota sinäkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä minä olen jo kauan ilman maskia ulkona liikkunut, mutta en koskaan turhaan.
        Seuraavan rokotteen otan tietysti. Ota sinäkin.

        Olet siis kulkutautimyönteinen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä minä olen jo kauan ilman maskia ulkona liikkunut, mutta en koskaan turhaan.
        Seuraavan rokotteen otan tietysti. Ota sinäkin.

        Oletpas rohkea ja "suoraselkäinen" Seppo
        Mutta oletko ajatellut yhtään ?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4493
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3274
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      40
      2920
    4. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      16
      2740
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2727
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2587
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2559
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2295
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2095
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    Aihe