toi intianmuunnoksen Suomeen. Kuka maksaa kulut?
Jos kyse olisi ollut uskovaisista, he olisivat jo syyteessä!
5000 pallolle huutavaa junttia
25
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on. Uskovaisia sorsitaan AINA!
- Anonyymi
Uskovat kristityt ovat piikki ateistien lihassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskovat kristityt ovat piikki ateistien lihassa.
Tosi on. Ja kiitos siitä heille.
- Anonyymi
No kerro koska olet henk koht kokenut syrjintään uskosi vuoksi? Ihan voit esimerkkejä laittaa tulemaan. Koska sinut on siis jätetty yhteiskunnan taholta jonon hännille koska olet uskis? Saitko esim monta kertaa jälki-istuntoa koulussa sen vuoksi koska olit uskis? Eikä ole tullut lotossa täysosumaa ja sekin sen vuoksi koska olet uskis?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskovat kristityt ovat piikki ateistien lihassa.
Tällä palstallakin uskovat näyttävät olevan piikki toisten uskovien lihassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällä palstallakin uskovat näyttävät olevan piikki toisten uskovien lihassa.
Uhriutuvat ja muiden oikeuksia sortavat uskovat ovat noloja kaikkien mielestä.
- Anonyymi
Miksi haluat että uskovaiset joutuisivat syytteeseen ja mistä asiasta?
- Anonyymi
Syrjivät toisia uskovaisia.
- Anonyymi
No kerropas koska mistä Suomen laista löytyy kohta jossa määrätään että jos hekilö on uskovainen, niin asia pitää ottaa heti tutkintaan? Löytyykö tälläistä "martyyripykälää" mistään?
PS. Mistä näitä oikein tulee?- Anonyymi
"No kerropas koska mistä Suomen laista löytyy kohta jossa määrätään että jos hekilö on uskovainen, niin asia pitää ottaa heti tutkintaan? Löytyykö tälläistä "martyyripykälää" mistään?"
Uskon että tämä johtuu paholaisesta joka johtaa nykyjumalattomia ihmisiä. Ei siihen lakeja tarvita, paholaisen huomaamattomat kuiskaukset riittävät. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"No kerropas koska mistä Suomen laista löytyy kohta jossa määrätään että jos hekilö on uskovainen, niin asia pitää ottaa heti tutkintaan? Löytyykö tälläistä "martyyripykälää" mistään?"
Uskon että tämä johtuu paholaisesta joka johtaa nykyjumalattomia ihmisiä. Ei siihen lakeja tarvita, paholaisen huomaamattomat kuiskaukset riittävät.Vai että ihan "kuiskaukset". Koska olet viimeksi kuullut näitä kuiskauksia? Mitä niissä on sinulle kerrottu?
Ja höpö, höpö.
Suomessa on julkinen terveydenhuolto juuri siitä syystä, ettei ihmisiä arvoteta. Tosin Ahviohan muistaakseni haluaisi tuonkin poistaa.- Anonyymi
Olet vain kateellinen kun tänäkin vuonna 100000 uskosta ulisevaa junttia jättää suviseuransa pitämättä. Osoittaen siten huomattavaa epäluottamusta Jumalaansa kohtaan ja Hänen kykyynsä suojella uskoviaan.
- Anonyymi
mene töihin niin pääsemme lukemasta noita älyttömiä tuotoksiasi !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mene töihin niin pääsemme lukemasta noita älyttömiä tuotoksiasi !
Totta tosiaan. Väitehän on järjetön. Ei suviseuroille osallistu 100000 ulisevaa uskovaista. Hyvä jos 60000.
- Anonyymi
Luetun ymmärtämisesi tökkii taas pahan kerran.
Siihen olisi kyllä apua saatavissa esim. iltakoulun muodossa. Jollei sitten itsensä sivistäminen ole sinun uskonnollisen vakaumuksen vastaista.
https://opintopolku.fi/wp/aikuiskoulutus/peruskoulu-aikuisille/
Mistä tiedät, kuinka moni näistä 5000:stä on uskovaisia? Sitä tietoa tuskin passista löytyy.
- Anonyymi
Uskovat eivät käyttäydy kuten nuo juntit.
- Anonyymi
Mistä päättelet, ettei porukassa ollut uskovaisia?:D:D
- Anonyymi
ajattelen kuka Apostoleista olisi se pallolle huutavainen hmm en saa selvää, saisiko joku?
- Anonyymi
Ei kukaan!
- Anonyymi
No pallo on sentään toidellinen, jumala ei.
Enemmän pahaa on seurannut jumalista kuin palloista. - Anonyymi
"Kuka maksaa kulut?"
Palstan aihepiiristä päätelle luterilainen kirkko maksaa. Tai ei halua maksaa. Tai jotain. Mutta joka tapauksessa tämä liittyy jotenkin luterilaisuuteen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m623964Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163785Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3983581Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o813397Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363149Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582638- 502605
- 1202493
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise142169Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182159