ENTÄ JOS...?

Anonyymi

Entä jos persut olisivat suurin puolue kuntavaaleissa, olisiko suomi saatu takaisin jo ja miltä maa nyt näyttäisi?

10

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä kun ei ole tapahtunut niin emme tiedä.

    • Anonyymi

      Kaasukammioista nousisi savu, ja huijatut äänestäjät kärventyisivät ensimmäisinä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos persuilla on ollut Suomi hukassa, se ole 'muiden' vika

    • Anonyymi

      Viherpunikkirunkuilla aivot hukassa?

      • Anonyymi

        Osuvasti sanottu peräsuolipuoluelaiselta!


    • Anonyymi

      Valmistelut EU erosta olisivat käynnissä, maahanmuuttajien oleskelu sekä työlupia katseltaisiin ja mikäli 3000€ ei tule täyteen tulee löhtö, pakolaisia ei otettaisi ja jo tänne tulleet pois, markka otettaisiin käyttöön jo ennen EU eroa elikkä joskus 2023 paikkeilla, verot olisi laskettu, työ kannattaisi, autolla saisi ajaa kuten halutaa, heteroja ei syrjittäisi jne jne.

      • Anonyymi

        Kylläpä se sitten olisi peruspersuilla elämä auvoista.


    • Anonyymi

      Toisaalta ... miten suuressa mitassa Suomen rotupolitiikasta päätetään kunnanvaltuustoissa? Mitä minä olen seurannut niin päätetään lähinnä siitä minkä värisiä pottia vanhainkotiin ostetaan.... toki pääseehän siinä perusedustaja sanomaan jykevän kommenttinsa siitä, että mithään pride -värejä emme salli.

    • Anonyymi

      Missä Suomi on ollut!Onhan persuista kokemusta, eivät ainakaan Suomalaisten etuja aja, ruottalaisista puhumattakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      533
      1758
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      867
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      863
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      796
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      711
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      705
    7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      697
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      63
      666
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      65
      608
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      533
    Aihe