Kesäkuun tipit oli 3467 euroa

revi köyhä siitä
8105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

aika hyvin. muutos näkyy vaikka en vielä ole saanut kuin 13 tonnin kuukausikassaa mutta kyllä se siitä

Äänestä

Otit siis kyytimaksut käteisellä "tippinä".

Äänestä

Ihmiset ovat nähtävästi ymmärtäneet taksojen olevan liian halpoja. Normaalituloinenhan antaa aina muutaman kympin tippiä ja vähävarainenkin yleensä kympin. Joskus tulee erehdyksessä otettua sosiaalitapauksiakin kyytiin, jotka maksavat vain mittarin mukaisen hinnan.

Äänestä

Kuskille kuuluu aina antaa tippiä. Vain röyhkeä paskiainen ei anna tippiä, joka olisi syytä heittää autosta suoraan jätelavalle ja kusta päälle.

Äänestä
  • Jätelavat on jo täynnä kuskeja.

    Äänestä

Hehheh!

Äänestä

tienasin enemmän

Äänestä

Hah-haa 😂 Taksikuskit on niin persaukisia että "firman" autolla ajetaan omatkin ajot, matkamittarin "kiinni". Huollot laiminlyödään yms. Ja että tippiäkin pitäis antaa, kun ei osata edes asiakaspalvelua 🤭 Onneks Uber tulee...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

revi köyhä siitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu