Uskontoja ja mielikuvitus jumalia ei missään nimessä saisi sotkea politiikkaan eikä uskontoon nojaavia moraalikäsityksiä.
Suomen Kristillisdemokraattinen puolue pitäisi lakkauttaa
7
129
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti noudatat tuota neuvoasi.
- Anonyymi
Oli niin vammainen vastaus uskikselta että alkoi ihan suoraan vituttamaan. Ei ole koskaan kukaan pelkällä tyhmyydellä onnistunut ärsyttämään kun uskisten sekavat vastaukset.
- Anonyymi
kannattaa liittyä PS puolueeseen
KD samaa mieltä Toiviaisesta kuin Purra- Anonyymi
Jos kristillisdemokraattinen puolue pitäisi lopettaa, niin samalla logiikalla pitäisi lopettaa myös kristillissosiaalinen puolue, Perussuomalaiset.
- Anonyymi
Afganistanissa nähtiin kuinka käy jos tosiuskova porukka pääsee valtaan. YKn pitäisi kieltää tällaiset terrorijärjestöt ovat ne sitten islamilaisia, kristillisiä tai jotain muuta. Ihmisten elämä muuttuisi kertaheitolla monta kertaa paremmaksi.
- Anonyymi
Aivan, ketkäs ne sodat aloitta? Uskovaiset ja politiikot ja kumpaakaan en usko. Siksi Suomikin kusessa on koska vain ne pätevät päättäjät ovat puuttuneet 50 vuotta.
- Anonyymi
En tiedä, mitä tarkoitat tosiuskovalla. Ilmeisesti tarkoitat sellaista uskoa, jossa sinun mielestäsi uskotaan oikein. En ole sitä mieltä, että Taliban olisi sellainen uskonsuunta muutoin kuin islamin näkökulmasta.
On hienoa, että meillä Suomessa on KD ja että sillä ei ole juuri mitään yhtäläisyyttä Talibanin kanssa ja että KD ei ole terrorijärjestö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432776Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 581351
- 931245
- 471129
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121128