Kotkan koronatilanne on vitsi

Anonyymi

3 ihmistä sairaalahoidossa ja Kotkassa kuulemma koronatilanne on katasrofaalinen.

Jep, jep.

Se hyvä puoli tässä pitkittyneessä kusetuksessa on, että ihmisiä alkaa heräilemään horroksesta tähän vedätykseen.

Lisäksi tällä alkaa olla isoja seuraamuksia Kotkalle. Nyt on valtava määrä hoitajia irtisanoutunut ja mikä on syy: he eivät saa hoitaa muita potilaita ja tehdä sitä duunia johon heidät on palkattu vaan heidän pitäisi olla selvittelemässä koronaketjuja.

Näin pitää toimia: ei pidä ruokkia läpimätää järjestelmää vaan vetää siltä huomio ja resurssit pois.

Olen edelleen sitä mieltä, että tämä on kirjanpidollinen tappava pandemia...ei oikea sellainen.


https://www.kotka.fi/2021/07/koronatilanne-huonontunut-kymenlaakso-siirtyy-kiihtymisvaiheeseen/

Eletään siis tämän tilanteen kanssa eli:...IIK PANIIKKI, ME KUOLLAAN KAIKKI....3 IHMISTÄ SAIRAALAHOIDOSSA!

TomBB@

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älkää ruokkiko trollia, älkääkä myöskään TommBB@´tä.

    • Anonyymi

      TommBB@ voisi ensin avata rahapussin, katsoa onko siellä mitään, ellei niin Visa vinkumaan Pietarin turhat testauskustannukset veronmaksajille ja 973 koronaan kuolleen hautauskulut.
      Sitten Leville laskettelmaan ja Pallakselle parittelemaan. Hojo hojo rokki soimaan.

      SebastianBB@

    • Anonyymi

      Wahlroosin Nalle tässä hei!

      Suomi selviämässä koronakriisistä muita EU-maita paremmin ...Suomessa BKT supistuu tänä vuonna huomattavasti vähemmän kuin muualla EU​:ssa ...

      Kiitos Petteri Orpo ja Jussi Halla-Aho hyvin hoidetusta koronasta.

      Suomen talouden tilanne heikkeni äkillisesti v, kun koronavirus vyöryi Pietarista välinpitämättömien hörhöjen myötä, olitko DummiBB@ mukana?

    • Anonyymi

      Hamina Bastioniin tulee pienpanimoiden iso olutfestivaali 4 000 asiakaspaikalla – "Eihän parempaa ja upeampaa paikkaa olutfestivaalin järjestämiseen ole"

    • Jep.
      Jos katsoisi pohjoismaiden kokonaiskuolleisuuslukuja, niin niistä ei voisi päätellä olevan minkäänlaista pandemiaa koskaan olleenkaan. Suomessakin 2020 kuolleisuustolppa oli samalla tasolla kuin 2016 ja 2017.
      Great Reset tulossa 2030..Siitä on kyse. Rokotukset liittyy siihen.
      Ano on puhunut eduskunnan istunnoissa jo pitkään tästä kusetuksesta. Hän on ainoa, joka voi sen sanoa ääneen, koska on perustanut oman puolueen. Häntä ei voida erottaa.

      • Anonyymi

        Sinuun tuntuu ainakin aivokuppa iskeneen pahasti.


      • Anonyymi

        Nyt näyttää siltä että että mielipiteitä vaihdetaan Trumpin kanssa. Hyvin näyttää google kääntäjä suomenkieltä vääntävän ellei ole bulvaani mukana Kanadan puolella tai veropakolainen Floridassa.


      • Anonyymi

        blade83 - Suomi24 Haluaisin löytää neitseellisen naisen ystäväksi, rakastajattareksi ja kaveriks.

        Tule kuule Karhuvuoren huudeille , siellä niitä eronneita, karanneita neitsyitä pyörii odottamassa sponsoria. Tunnussana: byttis tai kirkkovene.
        Isoimmat on jo viety,


    • Anonyymi

      Voin lohdutta bladea neitsyiden etsijää, sp-taudeista omankylän kuppa ei tartu jos olet kanta kotkalainen.

      • Neitseelliset naiset voivat kirjoittaa minulle mistäpäin Suomea tahansa..Kyllä.. Terveydelliset syyt..85% kansasta kantaa mukanaan useampaakin parantumatonta sp- tauteihin luettavaa virustautia. Itse olen terve.
        Nyt edellytän partnerilta myöskin sen ettei ole ottanut korona injektiota. Toistaiseksi ei ole nimittäin varmaa tietoa voiko injektiolla hankittua piikkiproteiinia levittää jopa seksi kontaktissa..


      • Anonyymi
        blade83 kirjoitti:

        Neitseelliset naiset voivat kirjoittaa minulle mistäpäin Suomea tahansa..Kyllä.. Terveydelliset syyt..85% kansasta kantaa mukanaan useampaakin parantumatonta sp- tauteihin luettavaa virustautia. Itse olen terve.
        Nyt edellytän partnerilta myöskin sen ettei ole ottanut korona injektiota. Toistaiseksi ei ole nimittäin varmaa tietoa voiko injektiolla hankittua piikkiproteiinia levittää jopa seksi kontaktissa..

        Terveys Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys Yksinäisyys siellähän on vertaistuki ryhmäsi

        Siirry täältä blade83 Tinderiin neitsyiden pariin.Voit aloittaa aikuiseksi kasvamisen omasta itsestäsi.

        Lakiapua Hyvän Hoidon Puolesta
        Suomen kokenein Potilasvahinkoihin erikoistunut lakitoimisto apunasi. Ota yhteyttä. Suomen Potilasvahinkoapu

        blade83
        06.11.2020 16:09

        Anonyymi kirjoitti:

        Sinähän et määrää kuka täällä saa kirjoittaa.
        Oot naurettava tyyppi, yrität muilta vaatia asioita joita et itse täytä etkä edes tiedä miten hpv tarttuu.
        Ei ihme että tarvii kynsin ja hampain etsiä keskustelupalstoilta seuraa.

        Joka ikisellä palstalla aina ketjuihini saapuu joku tavan "sopuli elämän" elänyt selittämään miten he ovat ikään kuin samassa tilanteessa kuin minä tai minä samassa terveydellisessä asemassa kuin he... Mutta kun emme ole. Meillä ei ole mitään yhteistä. Suomessa ei ole kukn promollen kymmenys ihmisiä kuka kykenee elämään kurinalaista elämää " koodin" mukaan koko elämänsä. Minulla ei ole todellakaan mitään yhteistä teidän sopulien kanssa.
        En haluaisi tietenkään elää näin, mutta ihmiskunta on saastunut. Minut on laitettu elämään post apocalyptiseen maailmaan, missä käytännössä lähes kaikki aikuis ikään ehtineet ihmiset ovat "saastuneet" Sairaita. Kantavat tarttuvia sp-tauteja. Eikä sekään vielä riittänyt. Idiootit hakivat Kiinasta koronan Suomeen, jotta saatiin pilattua ihmisten elämä lopullisesti... Minun on vain yritettävä selviytyä. Pysyä terveenä ja elossa näiden sairaiden ihmisten joukossa. Ihan kuten vaikkapa tässä The walking death sarjassa nämä ihmiset joutuvat tekemään.

        Apua saa kun osaa pyytää


      • Anonyymi
        blade83 kirjoitti:

        Neitseelliset naiset voivat kirjoittaa minulle mistäpäin Suomea tahansa..Kyllä.. Terveydelliset syyt..85% kansasta kantaa mukanaan useampaakin parantumatonta sp- tauteihin luettavaa virustautia. Itse olen terve.
        Nyt edellytän partnerilta myöskin sen ettei ole ottanut korona injektiota. Toistaiseksi ei ole nimittäin varmaa tietoa voiko injektiolla hankittua piikkiproteiinia levittää jopa seksi kontaktissa..

        Se että tehdään lapsia, muttei huolehdita /välitetä niistä (ja lapset voi pahoin) on moninkertaisesti pahempi asia kuin se, että on vapaaehtoisesti lapseton.

        Tilaa Suuri Käsityö itsellesi tai lahjaksi!

        Suuri Käsityö on markkinoiden runsain ja monipuolisin käsityölehti. Joka numerossa on vähintään 50 ohjetta


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi › ... › Yksinäisyys
      blade83. 31.07.2020 20:54. Naista kenen kanssa voisi viettää aikaa silloin ... Etsin neitseellistä naista ystäväksi ja rakastajattareksi ...Keskustelu käy kuumana, pitääkö tilata paloauto....

      Ei hätää, valkotakkiset tulee ja hakee sut pois

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      143
      6334
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      72
      5261
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3695
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3300
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      122
      2491
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2286
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2048
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1396
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1208
    Aihe