Maski päällä joka säällä.

Aamukävelyllä vastaani polki keski-iän ylittänyt pyöräilijä yksin maski kasvoillaan.
Nyt en todellakaan enää ihmettele miksi tässä maassa äänestetään demareita. Eihän kukaan ole heitä käskenyt äänestämään jotain parempaa. Pikemminkin kieltänyt.
Annetaan vaan jatkossakin karkotuksen saaneille työtä kotimaassamme, joita kotimaisia työttömiä ei kiinnosta tehdä. Ehkä karkotuksen saaneet älyävät sitten joskus saaneensa karkoituksen ilmaisesta paratiisistaan ja lähtevät suosiolla omaan maahansa.
Jos johto on demareilla noin älykästä, niin mitä voidaan enää heidän äänestäjiltään vaatia?

6

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maski voi hyvinkin olla apu esim. siittepölyallergiaan.

      • Anonyymi

        Moni polkee pyörällä hengitys suojain kasvoilla kevään katupöly aikaan. Toimii varmaan myös siitepölyille?


    • Anonyymi

      Anna ihmisen polkea. Jos on vaikka allerginen ilmassa leijuvalle siitepölylle tai pölylle . Ennenhän astmaatikot pitivät maskia kun nyt taas kitisevät etteivät voi pitää.

    • Siitepölyä tähän aikaan vuodesta.

      • Mitä pölyä mahtaa olla autojen sisällä, kun näkee monen ajavan yksin autoa maski päällä?
        Katsoin netistä ja olihan se heinä siitepölyn levittäjä keskikesällä. Siitä vain ei telkussa varoitella kuten keväisin muista siitepölyistä.


    • Anonyymi

      Thl suosittaa!
      Käytäthän maskia myös syödessäsi ja nukkuessasi, sekä kotona että ulkona kävellessäsi.
      Kiitos yhteistyöstäsi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      202
      15015
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      126
      10490
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      91
      9919
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9321
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      51
      9149
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      56
      6915
    7. 180
      6490
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      163
      6147
    9. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      15
      6005
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      32
      5579
    Aihe