Juhlanko tuntua

Olen ihmetellyt yhtä asiaa, Iisalmi täyttää 130 vuotta eli olisiko iloista juhlamieltä. Kuitenkin kaikki mainostavara ja palkintotavara on mustaa väriltään, tuoko se sitä iloista tunnetta ison asian juhlintaan.
377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Synkkää niinku Iisalmessa.

Äänestä

Iisalmi onkin ollut yösalmi, joten värit sen mukaan.

Äänestä

Hälläkö väliä,mitä väriä,älkää olko noin pessimistiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen ihmetellyt yhtä asiaa, Iisalmi täyttää 130 vuotta eli olisiko iloista juhlamieltä. Kuitenkin kaikki mainostavara ja palkintotavara on mustaa väriltään, tuoko se sitä iloista tunnetta ison asian juhlintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu