Nyt demarit taas oikein koko puolueen toimesta ovat viemässä Suomea talouden suohon Urpilaisen ja Heinäluoman johdolla ja hallituksen avustuksella.
Suomi on ensimmäisenä kannattamassa Ranskan esittämää uudistusta unionin velanotosta, jossa suuret jäsenmaat päättävät velkojen ottamisesta sekä siitä mitä maita noilla velkarahoilla tuetaan ja se tuettava maa ei ainakaan ole Suomi vaan me saadaan taas se maksumiehen rooli.
Koko tämä suomen hölmöilyhän unioniin liittymisestä alkoi Lipposen ja Halosen toimesta kun he Saksan Schröderin edessä Tukholmassa polvillaan rukoilivat että me päästään unionin jäseneksi ja mediassa on kuva jossa kansleri siunaa molemmat suuressa armossaan jäseniksi.
Siitä tämä Suomen maksajan rooli on lähtenyt ja näyttää siltä että saman puolueen ja hallituksen toimesta ollaan Suomea viemässä yhä syvempään talouskurjuuteen joka tulevaisuudessa estää myös sen ettei meillä yksinkertaisesti ole varaa erota koko liitosta eikä sen ahneista johtavista suurista kusettajamaista.
Suomessa sitten sellaiset kuin Lindman puhuvat vain jostakin ay-liikkeen yleis- sitovuuden poistosta jota kukaan ei ole täällä edes ehdottanut vaan tuo ajatus on syntynyt demareiden tupaillassa jossa joku agitaattori lobbari on asioista mitään ymmärtämättä basistiaivoillaan kehittänyt kotona punkun voimalla.
Näin saadaan pienellä kansan kiihotuksella ja valheilla kansalaisten ajatukset pois suurista kusetuksista joiden kohteeksi me unionin toimesta taas joudutaan.
VOI TÄTÄ HERNEAIVOISTA ÄÄNESTÄJÄ KANSAA JOKA VARMAAN VALITSEE TAAS NUO SAMAT PÄSSINPÄÄT MUODOSTAMAAN SEURAAVAN HALLITUKSEN.
Kansan kusetus EU:n jäsenenä alkoi Lipposen ja Halosen toimesta Tukhomassa
Anonyymi
1
78
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomus tukee tätä kansan huijausta täysin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen244392Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss154138Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2293789Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman273058SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot522771Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132766Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082718"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412397Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling672361K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi
Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju1001910