Kansan kusetus EU:n jäsenenä alkoi Lipposen ja Halosen toimesta Tukhomassa

Anonyymi

Nyt demarit taas oikein koko puolueen toimesta ovat viemässä Suomea talouden suohon Urpilaisen ja Heinäluoman johdolla ja hallituksen avustuksella.
Suomi on ensimmäisenä kannattamassa Ranskan esittämää uudistusta unionin velanotosta, jossa suuret jäsenmaat päättävät velkojen ottamisesta sekä siitä mitä maita noilla velkarahoilla tuetaan ja se tuettava maa ei ainakaan ole Suomi vaan me saadaan taas se maksumiehen rooli.
Koko tämä suomen hölmöilyhän unioniin liittymisestä alkoi Lipposen ja Halosen toimesta kun he Saksan Schröderin edessä Tukholmassa polvillaan rukoilivat että me päästään unionin jäseneksi ja mediassa on kuva jossa kansleri siunaa molemmat suuressa armossaan jäseniksi.
Siitä tämä Suomen maksajan rooli on lähtenyt ja näyttää siltä että saman puolueen ja hallituksen toimesta ollaan Suomea viemässä yhä syvempään talouskurjuuteen joka tulevaisuudessa estää myös sen ettei meillä yksinkertaisesti ole varaa erota koko liitosta eikä sen ahneista johtavista suurista kusettajamaista.
Suomessa sitten sellaiset kuin Lindman puhuvat vain jostakin ay-liikkeen yleis- sitovuuden poistosta jota kukaan ei ole täällä edes ehdottanut vaan tuo ajatus on syntynyt demareiden tupaillassa jossa joku agitaattori lobbari on asioista mitään ymmärtämättä basistiaivoillaan kehittänyt kotona punkun voimalla.
Näin saadaan pienellä kansan kiihotuksella ja valheilla kansalaisten ajatukset pois suurista kusetuksista joiden kohteeksi me unionin toimesta taas joudutaan.
VOI TÄTÄ HERNEAIVOISTA ÄÄNESTÄJÄ KANSAA JOKA VARMAAN VALITSEE TAAS NUO SAMAT PÄSSINPÄÄT MUODOSTAMAAN SEURAAVAN HALLITUKSEN.

1

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomus tukee tätä kansan huijausta täysin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      113
      2332
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      34
      1912
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      27
      1863
    4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      102
      1856
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      48
      1855
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1142
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1046
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      923
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      870
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      847
    Aihe