Junissa pummilla matkustajat pääsevät patejen asiakkaaksi. Sillä lailla!
Patet laputtaa jo lähijunissa
7
145
Vastaukset
- Anonyymi
Linkki tai valokuva. Muuten ei tapahtunut.
- Anonyymi
Kyllä tuo on jo aika vanhaakin tietoa, Paten perintäyhtiö tuo Uuva oy:
https://www.vr.fi/ajankohtaista/2021/01/19/lahiliikennekonduktoorit-voivat-maarata-valvontamaksuja
- Anonyymi
Pummilla matkustavat luikurit kuriin!
- Anonyymi
Luikurilla käy jalat saksanpolkkaa, kun tarkastaja saapuu tomerasti piljettikone käsivarrella.
- Anonyymi
Eli kohta voi tarkastaja tulla ilmoittamaan, että joku on saattanut matkustaa pummilla ja juuri sinä olet vastuussa maksun maksamisesta, tai sitten olet velvollinen kertomaan, kuka se pummi on, ja jos et maksa niin koko elämäsi tulee olemaan kamalan kurjaa 🤣
- Anonyymi
Parkki pate voisi alkaa rahastamaan katujen roskaajia: Minkä jaksat täytenä tuoda sen voit tyhjänä viedä, roskikseen tai jos on täynnä niin kotiisi. Jos tämä ei käy niin 50-100€ pika sakko on aivan kohtuullinen korvaus. Näin saataisiin lisää työpaikkoja ahkerille Parkkipateille, ehkä provisio palkka motivoisi.
- Anonyymi
Luikuri syö sinun pöydässäsi. Se kannattaa aina muistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2303272Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552933Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121483- 1221446
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4621360Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330