🤗🌞👍herätessä on aivan ihanaa kuunneltavaa. Eikä naakallakaan ole hassumpi ääni. Mutta eivätkö nuo penteleet osaa pitää lentäessään nokkaansa yhtään kiinni. Tuollainen monikymmenpäinen naakkalauma käkättämässä eilisestä lähtien alkaa ottamaan pannuun. Näyttävät etsivän ruokaa pellolta, mutta eihän kuivasta savimaasta edes madot tykkää! Onneksi piipuissa on nyt verkot päällä, etteivät ne pääse pesimään.
Yhdessä hänen kanssaan ei noita ehtisi seuraamaan 😊
Linnunlaulu aamulla
6
113
Vastaukset 6
- Anonyymi
Poimin mansikoita lintujen livertäessä
Tikkakin koputteli
Oli kiva olla metsässä pitkästä aikaaMetsässä on kiva kävellä ja kuunnella luonnon ääniä (kunhan ei ole tuota naakkojen käkätystä) . Täällä on äksyjä oravia. Ne alkavat säksättämään kun niiden reviirille eksyy.
Mansikoista tuli mieleeni, että pitääkin pihan villit mansikat kerätä kuppiin ettei ne rikkaruohojen kanssa riehuessa tipahtele maahan.
- Anonyymi
Kerran tunnissa kun tussauttaa haulikolla ulos, niin joppa voi olla rauhassa!
Tuo oliskin hyvä vinkki. Jos vaan olis se haulikko. Viljapeltoon ei oikein voi mennä käsiäkään heiluttelemaan 😂👏
- Anonyymi
Naakat on varmasti älykkäämpiä kuin sinä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1331632
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2031036Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.161707Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.237565- 31520
- 187509
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11474- 186472
- 41436
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18423
