Hallitus tiukentaa linjausta matalan tautiriskin maista

kesäkuun lopulla muuttuneen uhka-arvion takia. Tiukennusta perustellaan maailmalla nopeasti leviävällä deltavirusmuunnoksella. (Demokraatti)

Ja täällä kirjoitellaan ettei hallitus tee mitään koronan estämiseksi. Arvostellaan ennen kuin on tehty mitään tai sitten jälkikäteen jälkityhmästi.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Samaa mieltä, tosi kummaa hallituksen arvostelua, aivan selvää vääristelyä.

Äänestä

Onhan sitä tullut positiivistakin palautetta. Ainakin niille jalkapallofaneille, jotka ovat sairastuneet ja käyneet testissä.

Äänestä
  • Myös baareissa eletään kuin viimeistä päivää. Mikä näitä vaivaa, syntymätollousko?

    Äänestä

Ihan selkeä homma.

Kun nyt alkaa rokotekattavuus olla jo kohtuullinen, vaikka Krista Kiurun, SDP, johtama STM estelikin yksityisen työterveyshuollon käyttämistä rokotuksissa apuna, on nyt aika Krista Kiurun tiukentaa matkustusrajoituksia pienen riskin maihin.

AKT pisti kovan kovaa vastaan. Matkustamohenkilökunta itse hyväksyi palkkajouston, jolla turvataan 250:lle väliajaksi työtä, mutta AKT esti sen. Lennot alkavat Helsingistä, jos alkavat ja piste.
Finnair aloittaa siis lennot Tukholmasta Kaukoitään ja Amerikkaan. Lentäjät ovat suomalaisia, mutta AKT:n jämerän toiminnan seurauksena matkustamohenkilökunta on muualta, jotta Finnair voi lentää.
AKT ja STM jättivät 250 lentoemoa Suomenlahden rannalle.

SDP johtoisten STM:n ja AKT:n kanssa ei ryppyillä !!!

AKT:llä on varaa ryppyillä Finnairillekin.
AKT saa vuosittain miljoonia euroja verotonta voittoa mm. Kojamosta ,ent. VVO, eläkeläismummuilta.
Niilläkin rahoilla pystyy satamia sulkemaan vaikka osa voitosta menee SDP:lle ja Vasemmistoliitolle puoluetukena.

Ruotsin satamia edes niillä rahoilla ei AKT pysty sulkemaan eikä STM veronmaksajien rahoilla estämään Finnairia lentämästä matalan riskin maihin Tukholmasta.

Äänestä
  • Hassu olet propagandasi kanssa.

    Äänestä

Nyt on saatava oman maan kurittomat bailaajat lopettamaan viruksen levittäminen, ja heti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kesäkuun lopulla muuttuneen uhka-arvion takia. Tiukennusta perustellaan maailmalla nopeasti leviävällä deltavirusmuunnoksella. (Demokraatti)

Ja täällä kirjoitellaan ettei hallitus tee mitään koronan estämiseksi. Arvostellaan ennen kuin on tehty mitään tai sitten jälkikäteen jälkityhmästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu