Poika menehtyi Judossa

Anonyymi

11

1242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kyllä se hyvä on Google kääntö ja selväksi se maalata tekstiuutisen.
        Osanotot pojan perheelle ja enkeleitä lapsen rinnalle. Surullinen tapaus :(


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Judo kasvattaa pelkästään väkivaltayksilöitä. Näkeehän sen jo suomi24 palstalla, että Judokat lietsovat väkivaltafantasioita muita lajeja kohtaan, esim. Judo pn parempi kuin laji x yms.Lajin sisälläkin tuntuu olevan riitoja, vaikka kyse pitäisi olla vapaaehtoisesta harrastuksesta loppupeleissä. Judo pitää kieltää.

      • Anonyymi

        Ei ole hienompi laji, kasvattaa täysin väkivaltaa ihannoivia yksilöitä.


    • Anonyymi

      toi aasialainen kovettamin mentaliteetti on aika vaarallinen, Japanissa on tuollaisia hulluja kuoleman tapauksia enemmänkin. Kai nyt kukatahansa selväjärkinen tajuaa että kaksi viikko sitten aloittanut 8v ei voi kestää kun aikuinen heittelee.

      Kuvitteleppa jääkiekkoharjoistus jossa kaveri valittaa väsymistä niin valkuu sitten runttaa laitataklausta 10 kertaa siinä toivossa että harjoitteluinto kasvaa

      • Anonyymi

        Tuossa tapauksessa vaan oli, että 7 vuotiasta heitteli ikäkaveri, joka ei lopettanut, kun aikuinen valmentaja oli sanonut että pitää heittää. Siksi aikuiselle tuli tuomio.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuossa tapauksessa vaan oli, että 7 vuotiasta heitteli ikäkaveri, joka ei lopettanut, kun aikuinen valmentaja oli sanonut että pitää heittää. Siksi aikuiselle tuli tuomio.

        Ja valmentaja yhden uutisen mukaan vielä 7 kertaa sen päälle.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe