Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

On vaikeaa

Miksi varatun miehen on oikeesti vaikea saada seksisuhde? Järjestelyhän olisi win win tilanne molemmille.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sehän kuuluukin olla vaikeaa. Mieluiten täysin mahdotonta. Helevetin säälittävä urpoidiootti.

Äänestä
  • Sinähän se täällä vingut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sinähän se täällä vingut.

    Vingu ittes narikkaan hönö

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vingu ittes narikkaan hönö

    Ei täällä vingu kukaan muu kuin sinä.

    Äänestä

Ei ole ollenkaan vaikeaa. Oman kokemukseni mukaan varattu-status on vain lisännyt naisten kiinnostusta. On paljon naisia, jotka haluavat seksisuhteen ilman parisuhteen rasitteita, ja silloin varattu mies on turvallisin vaihtoehto. 😉

1Äänestä
  • Varattu mies ei ala lässyttää yhteen muuttamisesta ja lasten hankkimisesta vaan palaa kiltisti vaimonsa luo jatkamaan 2 lasta omakotitalo Skoda Octavia kultainennoutaja -perheidylliään kun hommat on hoidettu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varattu mies ei ala lässyttää yhteen muuttamisesta ja lasten hankkimisesta vaan palaa kiltisti vaimonsa luo jatkamaan 2 lasta omakotitalo Skoda Octavia kultainennoutaja -perheidylliään kun hommat on hoidettu.

    Skoda on yhtä kuin sontalaatikko

    Äänestä

Kun olin mennyt naimisiin, useampikin tyttö ehdotti minulle yhdyntää. Ei tällaista olut aikaisemmin tapahtunut.

Selitys lienee biologinen. Kiinteässä suhteessa oleva on todennäköisesti parempi tavoiteltava kuin kuka tahansa, joka ei ole suhdetta pystynyt saavuttamaan.

Äänestä

Sano muijalles, että haluut seksiä. Hupahalpaa!

Äänestä

Oma kokemukseni: Ole rehellinen heti alusta lähtien naiselle, että olet varattu ja SALAA liikenteessä. Annat näin naiselle mahdollisuuden omaan päätökseen, haluaako sekaantua varattuun vai ei. Tämä on kohdallani toiminut ja oikein mukavia pitkiä seksisuhteita olen saanut muodostettua. Johtunee varmaan kunnioituksen osoituksesta uudelle potentiaaliselle kumppanille. Olen kuullut, että osa miehistä esiintyy sinkkuina ja sen varjolla pistää lasketellen, kunnes sonta osuu tuulettimeen ja salarakas saa tietää uuden sinkkupanon olevankin varattu. Se johtaa ongelmiin.
Rehellisyys, avoimuus, avoimet kortit heti alusta. Siinä mun neuvoni, niin kaikilla on kivaa. Vaimokin kotona nauttii, kun mies on taas iloinen eikä täydet kassit paina haaroissa. Eikä vaimon tarvitse kärvistellä kun mies huhuilee tyhjyyteen vongaten sitä kerran puoleen vuoteen seksiä, kaikki voittaa ja vaimo saa rauhassa kasvattaa hämähäkinseitin sinne prinsessa pilluunsa.

2Äänestä

melkoisia hutsuja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi varatun miehen on oikeesti vaikea saada seksisuhde? Järjestelyhän olisi win win tilanne molemmille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu