Hiljattain oli Iltasanomissa juttu laajasta, peniksen pituutta koskevasta tutkimuksesta. Penikisen keskimitaksi ilmoitettiin 13, 12 cm. Leikkasin rimasta tuon mittaisen pätkän, painoin sen rasvakerroksen sisään häpyluuta vasten ja kaluni jäi pari milliä tuosta mittapuusta. Olen aina ollut sitä mieltä, että mulla on keskivertoa pienempi kalu, mutta tuon tutkimuksen mukaan mullahan olisikin ihan keskikokoinen. Onkohan tuollaisiin tutkimuksiin uskomista. Mitä mieltä olette hyvät lajitoverit?
Uskoisiko?
5
754
Vastaukset
- Anonyymi
No vähän kyllä ihmettelen. Omakin nakki velttona sen 13cm ja seisokissa 17cm ja silti aina olo että saunassa se minimunasin.
- Anonyymi
Mullakin heräs uteliaisuus ja sain tulokseksi velttona 10 senttiä tasan ja tämmissä 14,8. Olen aina ajatellut kullin olevan pituudeltaan max keskimittainen , mutta keskimääräistä hieman paksumpi. Olen kyllä koko vartalo peilistä huomannut, että sen antamasta kuvakulmasta katsottuna oma kulli näyttää isommalta kuin normaalisti ylhäältäpäin katsoessa. Selittänee miksi muiden miesten kullit esim yleisessä saunassa näyttävät niin komeilta ja oma tuntuu vaatimattomalla.
- Anonyymi
Huvittava juttu tuo rasvakerroksen kaivelu. Tässähän pääsee jo aika huomattaviin mittoihin tällä tekniikalla. Olen luullut ettei suhteellisen tavallinen 20 senttinen vielä riittäisi esim. aikuisviihdealalle, mutta eipä ole enää mitään hätää.
- Anonyymi
Älä usko. Mitta on heitetty todella alas ehkäisemään mielenterveysongelmia pienikaluisilta miehiltä. Palstalla aihetta käsiteltiin ennen eikä löytynyt luotettavaa mittaus otantaa esim kaikkien varusmuesten kalut mitattu jonain vuonna tms.. naisetkin sanovat 20cm miehen mitaksi. Jos keskimitta olisi 13cm täytyisi olla hirveästi alle 10cm peniksiä kun näitä 20cm löytyy paljon. Faktaa myös eniten kondomeja myyty kokoa 18cm ja yli 12cm ympärystä olevaan kulliin. Siitä voi päätellä keskimittaa 16-18cm väliin. 13cm on oikeasti niitä pieniä ja valehdeltu keskimitta saa miehet luulemaan ettei olekaan pienikaluisia vaikka naisetkin niin kertoneet.
Piste.😷- Anonyymi
" Piste.😷 "
Tuon tarinan kertojalla on ilmiselvästi piste korvanlehtien välissä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733420
- 622634
- 722350
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582328Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912257- 421783
- 441719
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu1811451Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141373EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481330