Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

penis

ku oon kahtonu nuita pornoleffoja, niin niissä miehillä aina esinahka päättyy ennen munan päätä ja se pää on semmonen punanen. minulla esinahka jatkuu ihan munan päähän asti ja se esinahan alla oleva "kyrpä" on todella kosketus herkkä, siihen sattuu jos siihen koskee. onko tämä normaalia????
62824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei todellakaan ole normaalia, jos olet aikuinen

Äänestä

Allun täytyy olla murkku, tai sitten pidemmälle neitsyytensä säilyttänyt juippi, eikö vaan?

Pornoleffoissa jyystetään yleensä ympärileikatuilla peleillä. Pornoleffoissa jyystetään myös kuluneilla ja kokeneilla ns. parkkiintuneilla peleillä, joissa se tunto ei ole enää niin herkkä, kestävyyttä löytyy siitä syystä ehkä vähän enemmän. Pornoleffoista ei muutenkaan kannata sänkyyn oppia ottaa, kuin ehkä anatomian suhteen ;)

Kahta täysin samanlaista kyrpää ei löydy, joten eiköhän sinullakin aivan "normaali" ole. Jos vetelet esinahkaasi taaksepäin, niin sieltä sitä "kyrpää" löytyy lisää. Se sattuminen johtuu siitä, että koska se on esinahan alla suojassa niin se on herkkä (limakalvoa). Herkkyys poistuu ajan myötä mitä enemmän sitä käytät ja sille ulkoilmaa näytät. Kyllä se siitä karaistuu ja se "sattuminen" vähenee iän myötä.

Jos epäilet niin kysy vaikka lääkäriltä.

Äänestä

Kyllähän se sattuu jos vaikka kädellä koskee siihen, mutta odota vain kunhan siihen kosketaan vaikka kostealla kielellä :-)

Ei siihen ole tarkoitus koskeakaan kuivin käsin

Äänestä

Mun terska ei oo yhtään kosketusherkkä eikä oo koskaan ollutkaa ja oon vieläpä neitsyt, enkä edes runkkaa useasti

Äänestä

Taitavat ne sinun leffasi olla amerikkalaisia, koska siellä harrastetaan yleisesti poikalasten ympärileikkausta, jossa poistetaan koko esinahka. Joidenkin mukaan esinahkan poistaminen johtaa terskan eli sen kosketusherkän alueen tuntoherkkyyden vähenemiseen. Miksi muusta syystä se esinahka siinä peniksen ympärillä alunperinkään olisi kuin suojaamassa ulkoisilta ärsykkeiltä. Kaiken lisäksi radikaaleimmat ympärileikkaukset poistavat osan frementulasta, joka on terskan tuntoherkin osa ja sijaitsee terskan alapuolella, siinä missä sijaitsee jänne ja paljon verisuonia. Tämä takaakin sen, että saa jyystää oikein olantakaa ennen, kuin seksistä saa mitään nautintoa irti. Olen kuullut joidenkin valittavan liiallisesta tuntoherkkyydestä, joten ei tuo ihan ennenkuulumatonta ole, jos asia kuitenkin vaivaa, mikset kävisi lääkärissä?

Äänestä
  • Frementula.Pääsisipä hiplaamaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


allu kirjoitti:

ku oon kahtonu nuita pornoleffoja, niin niissä miehillä aina esinahka päättyy ennen munan päätä ja se pää on semmonen punanen. minulla esinahka jatkuu ihan munan päähän asti ja se esinahan alla oleva "kyrpä" on todella kosketus herkkä, siihen sattuu jos siihen koskee. onko tämä normaalia????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu