Nyt Suomi tarvitsisi Unkarin ja Puolan apua, mutta kermaperseet (EU:n nuolijat)
ovat panneet välit solmuun, joten apua on turha pyydellä muilta kommari
valtioilta.
Suuri ja mahtava EUROSTOLIITTO on Suomen metsätalouden kimpussa.
5
218
Vastaukset
Montako hehtaari aloittaja vajakilla on sitä metsää .... lahopää !
Kun rajataan puun myyntiä, niin hinta nousee !- Anonyymi
Kommari älähtää, ku kalikka kalahtaa
- Anonyymi
Eu sosialisoi metsät. Uusi neukkula on tulossa.
- Anonyymi
Kaikessa päätöksenteossa on huomioitava se että Suomesta ei ole siirrettävissä suoraa päätäntä valtaa Eu:hun .Päätäntävallan on pysyttävä Suomen eduskunnan hallinnassa, tuosta ei Suomen päättäjät voi edes neuvotella, sillä se on lailla turvattu ja sen siirtäminen ulkovalloille on maanpetos jopa sellaisen suunnitteleminen.
Eli päätäntä vallan siirron kohdalta asia on selkeä. Ei onnistu .
Jos Eu sellaisen päätöksen tekee että se ottaisi omintakeisesti päätöksenteko vallan ,tietää se Suomelle lähtöä Eu:sta tai suoran kansan äänestyksen järjestämistä Eu jäsenyydestä, jonka kautta on ainoastaan mahdollista saada mandaatti Eu:ssa jatkamisesta ,vallan kuuluessa Suomen kansalle. Siinä on ne vaihtoehdot ,muusta ei tarvitse keskustella ,eikä edes laillisesti voida keskustella ,vallan siirron osalta. - Anonyymi
Jaa niin tuossa on linkki jossa aiheesta ja jossa nuo pyrkimykset tulevat esille:
https://yle.fi/uutiset/3-12018855
Eli pyrkii hallitsemaan jäsenmaita ja niiden maa alueita selkeästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265005L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa694402TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153503Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3031823Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241726Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458