Nyt annan kiitosta Marinille

Siitä että SDP ei lähtenyt tähän hulluuteen että EU päättäisi yksityisten metsänomistajien metsien käytöstä.

12

<50

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko Ponsse paras?

      • Anonyymi

        Onko se maantiepyörä? Vai polkupyörä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko se maantiepyörä? Vai polkupyörä?

        Säärikarvat on ajettava. Muuten ei saa laittaa tuollaista paitaa profiilikuvaan.


    • Anonyymi

      Kuittaan !
      Myös samaa ajattelin, jospa se pysyy pääministerin lausunto läpi hallituksen.
      Hallitushan se syöttää näkemyksiään eduskunnalle ja valiokunnille, vaikka sanotaan että valiokunnat on puolueettmia, se mahdoton olla, kun erinäkemykset kohtaa.
      Jos kansallisomaisuutta aletaan pikkuhiljaa nakertamaan, se isonee sitten kuitenkin, kun vihreät ajomiehinä ja vasurit renkeinä, niin siitä ei kuormia synny. He muuetnkin ivaa ruuan tuotantoa, ettei sitä tarvita, että turha menoerä. Mitä sitten suuhun laitetaan ? Punavankihaudalla "veisaamassa ei kansaa ruokita.

    • Anonyymi

      Selaimeen kannattaa hankkia mainosten esto sovellus, vaikka S24 ei siitä tykkääkään.
      Selain toimii nopeammin eikä esiin pomppivat mainokset häiritse. Jos välillä haluaa mainoksia katsella, sovellukset toimivat näppärästion/off periaatteella.
      Lisäksi noita sovelluksia saa ilmaiseksi.

      • Anonyymi

        On ollut Adblock iät -ajat. Ei hypi mainokset silmille, ja jos vaatii joku mainoksiaan että etenee katselu, helppo ottaa nappulasta pois siksi aikaa.Yläoikealla on pyöreä ABP punainen merkki, josta saa hallittua.
        Jos asennatte Adblock katsokaa että on oikea sivu josta asennus, siinäkin on jotkut kauppaamassa ilmaista ohjelmaa, ja saattaa väärällä latauksella tulla haittaohjelmia.
        Jos oikea sivusto,asennut ei vie kuin sekunteja. Riippuen selainta mitä käytätte jokaiselle selaimelle on omansa Adblock. esim Firefox selaimelle https://addons.mozilla.org/fi/firefox/addon/adblock-for-firefox/
        -siinä tärkeää ettei lataa sivullisilta, vaan on edessä "https" -tarkoittaa salattua sivua, ja myös sen jälkeinen teksti viittaa alkuperäiseen lähteeseen.
        -googlella voi hakea esim: "adblock firefox" tai toiselle selaimelle "adblock chrome" jne...
        Minä käytän tässä Linusta -Ubuntu uusin versio, voi sivun pyynnöt vähän muuttua Windows 10 :llä. Mutta periaate sama. Ja Microsoftilla on Windows 10 oma selaimensa -Edge, siihenkin saa Adblock in.

        t: inssi.


    • Anonyymi

      Eihän tarina vielä ole päättynyt .

      • Anonyymi

        Avaajan huomioiden on kyseessä never ending story. Aiheita riittää multinikillä.


    • Anonyymi

      Ääriwiheriä-Niinistö jo kiljui ja puolusteli kansallisomaisuuden menettämistä ei ole Suomen asialla nämä viherpiipperöt käskyt tulee suoraan rysselistä....

      • Anonyymi

        Entä sitten?


    • Anonyymi

      Yksityinen metsänomistus pitää kieltää!Metsät pitää olla valvonnassa jota EU johtaa.Metsät tulee silloin käytettyä harkiten,ei yksityisen etuja mukaillen!Verotus kiinteistöverona sitä myöten miten paljon hehtaareja sattuu omistamaan!

    • Anonyymi

      Neuvostoliitto kaatui tähän. Tulee rahojen varastajat sosialismissa, kuten Halosenkin 1 matkan pikkusuihkari 481 000 €~ Sosialismi opettaa vain varastaaan jopa jo ruokaa kuten Sannakin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2465
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      40
      2092
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      945
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      830
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      778
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      640
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      518
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      495
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      462
    Aihe