jos kuitenkin yllättäen tapasin jonkun uuden niin lähteekö tämä edellinen ihastus pois mielestä vai olenko tuomittu ajattelemaan kyseistä naista koko loppuelämän ajan?
Mulla on ollut eräs nainen mielessä jo monta vuotta
Anonyymi
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Lähtee pois t, monta vuotta ikävöinyt ja unohtanut.
Täytyy olla varautunut siihen, että tulet ikävöimään tätä uutta ihastusta samalla tavalla.
Tyhmä kysymys. Tietenkin annat uudelle mahdollisuuden.
Mutta aloitus on kompa.
Kumpaa sydämesi halajaa? ❤️💔 ?
Mä en siis ole vielä tavannut ketään vaan pohdinnan tasolla mietin saanko ikinä tätä naista mielestä jota en voi saada(varattu).
Onko se pakko saada mielestä?
Oletko ikinä ilmaissut hänelle tunteistasi?
Oletko varma että et voi häntä saada?
Vain ottamalla yhteyttä ja keskustelemalla saat siihen varmuuden.
Lähtee se! Tsemppiä...uusi ihminen tuo uusia näkökulmia.
Riippuu miten syvällä olet ko naisessa. Sekä siitä miten vahvasti kokisit uuden ihmisen.
Jos toista ei voi saada tai tämä mahdoton muuten, tietenkin siinä voi tehdä rationaalisen päätöksen ja mennä eteenpäin. Niitä tavoittamatta jääneitä mietitään sitten niissä suhteen väistämättömissä ylämäissä, että tuliko tehtyä väärä valinta. Ihastuksen kai nyt kuitenkin ajatellaan aina olevan yhtä kohtaan kerrallaan, niin että edelllinen hiipuu. Mut joo, miksei nyt miehilläkin niitä kilpakosijoita, kun se naisillekkin tuntuu olevan aivan sopivaa, ainakin elokuvien mukaan.
Et saa mielestä ennenkuin saat selville mitä hän tuntee sinua kohtaan. Muuten jää mielensopukoihin kummittelemaan.
Ei olla missään tekemisissä, en tiedä missä nykyään edes asuu tai mitään yleensäkään hänestä. Vaikea selvittää. -Ap
Ei onnistu. Muistat hänet vielä monen vuoden jälkeenkin ja mietit, mitä hänelle kuuluu. Syvä rakkaus ei unohdu, vaikka uuden kohtaa. Toki tulee aikoja, että ei joka päivä mieti.
Riippuu ihastuitko ulkonäköön, henkilöön tai koko pakettiin?
En tunne niin hyvin, mutta siihen minkä kuvan hänestä sain. -Ap
Kaipaat siis mielikuvaa minkä hänestä loit.. hän ei ole sellainen, usko pois.
Itsellä kestänyt jo 7 vuotta. Mikään ei auta. On ollut aikoja, vuosia, kun ei olla nähty tai kuultu ollenkaan, mutta mikään ei auta.
Mä uskon, että kun kohtaa täydellisen yhteensopivan ihmisen, elimistö ei anna periksi, vaan se jatkaa kiusaamista koko loppuelämän, kunnes saat vihdoin luvan!
Samaa mieltä olen. Ja tuntenut myös saman monta vuotta. Uutta ei voi edes tulla kuvioihin, kun ei voi unohtaa.