Kurunkin terveyspalveluita. Eläkeläisillä ja pienituloisilla tulee olemaan muitakin vaikeampaa. Ja pitäisi muka lähteä pakotettuna asumaan kaupunkiin? Meille työikäisille työssäkäyville tuskin on suuri ongelma tuo. Mehän valitsemme vapaaehtoisesti asuinpaikkamme. Työpaikka parhaassa tapauksessa maksaa myös yksityiset terkkapalvelut.
Tälläkin hetkellä pääterveysasema on aivan tukossa.
Sinne ei olisi meillä nuoremmilla paljon saumaa. Syystäkin ihmisiä ärsyttää, kun kesällä vähäisetkin palvelut menevät surkeaksi ja loppuvat lähes kokonaan!
Tämä ihmisten raivo ei ole HENKILÖKOHTAISTA kellekään, että turha loukkaantua siitäkään kenenkään ammattiyksilön.
Tämä ongelma on suurempi.
Eikös nyt olisi korkea aika parantaa
Anonyymi
3
778
Vastaukset 3
- Anonyymi
Kuru hiljenee kovaa vauhtia ja kyllä se terveyskeskus pian suljetaan lopullisesti, jaksakaa nyt vaan pari vuotta vielä odottaa.
- Anonyymi
Kurulaiset möhlivät, kun innolla osallistuivat pistämään Viljakkalasta terveydenhuollon alas. Liekö ollut yksioikoista väkeä, kun eivät tajunneet kaivavansa samalla itselleen samanlaista kuoppaa. Enää eivät voi vedota siihen, että toisessakin paikassa on palveluita. Ei ole.
- Anonyymi
Otetaan tänne talibaaneja ja Isisläisiä niin saadaan talous kukoistamaan ! Kulttuuri rikastuu..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571450Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1281160Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216859- 64782
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus58668- 44629
- 48613
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187558En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä
Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o29552