LOGL:n organisaation kustannustehokkuus.

Voisko joku selittää, että kuka valvoo ko. laitoksen kustannustehokkuutta sekä kumppanuuksien tehokkuutta sekä korruptioitumista.
Esim. parkanon suojavallien rakentamista, turvarakentamista ymv.
Tätä voisi ehkä kysäistä yleisellä taholla ko. ministeriltä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki julkiset toimijat mitkä verorahoista maksetaan ulkopuoliseen seurantaan ei yksin poliisit.
Aikoinaan pohjoisesta Pv:ltä varastettiin panssarivaunu jota pohjanmaan poliisit selvitti mikä lopputulos paljon muutakin ala arvooista.

Äänestä

Niin sielä parkanossa muutamalla illallisella satojentuhansien hyöty yrittäjälle kun suojavallit otettiin puutteelisena vastaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisko joku selittää, että kuka valvoo ko. laitoksen kustannustehokkuutta sekä kumppanuuksien tehokkuutta sekä korruptioitumista.
Esim. parkanon suojavallien rakentamista, turvarakentamista ymv.
Tätä voisi ehkä kysäistä yleisellä taholla ko. ministeriltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu