PUTKETTOMAT DERBIT ILOMANTSISSA

Anonyymi

Mikä vittu siinä on, kun niistä kakspyöräsistä liikenteenhidastajista pitää yrittää tehä jotenki "hienoja" ja "nopeammin kulkevia", mutta todellisuudessa ne menee melkein samaa vauhtia vaan pitää aivan helllvetin kovaa ääntä??!! Olipa viikonpäivä tai kellonaika mikä tahansa, ei järjenhiventä näillä äidin kullannupuilla, saatana ku ei saa nukuttua ja silti pitää yrittää valtiolle rahoja kantaa että nämä paska perseet sais edes peruskoulun käytyä.

Kiitos ja pärpär.

12

1105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo kyllä ei oo koko kesänä tarvinnu taas nukkua kun nuo pikkupirulaiset pitää huolen siitä että töissä käyvät ihmiset ei saa vuorokausi lepoaan täyteen. Perkele että sylettää tuommonen touhu!! Meidän nuoruudessa polettiin polkupyörillä eikä kukaan valittanut. Oi niitä hyviä aikoja...

    • Anonyymi

      Äkkiseltään voisi ajatella, että viksu laittaisi korvatulpat ja nukkuisi sitten.

      • Anonyymi

        Ei käy korvatulpat, entäs jos palovaroitin hälyttää, eikä sitä kuulekkaan🤔


      • Anonyymi

        Laittaa korvatulpat ja myöhästyy töistä,kun ei kuule herätyskellon soittoa.Fiksua? Mitäköhän vielä???


    • Anonyymi

      Itse olen nyt useampana suvena ajellut erinäisten syiden takia pitkin itä-Suomea ja erityisesti Ilomantsia, mutta nähtävästi kun kaksipyöräiseen pistää erinäisiä kymppitonneja saa hiljaisen ja nopeankin menopelin, eikä häiritse nukkuvia. Reilusti toista tuhatta kuutiota ja useampi sata hevosvoimaa, niin ei tarvitse revitellä ja nukkuvatkin kiittää (jos enää herättyään muistavat).

    • Anonyymi

      Ei ole keksitty sellaisia tulppia, on se vain sellainen ääni, jos kuulo on kunnossa. Nukuitko itse kaikki luukut kiinni helteellä?! Mitenkähän nämä pärpättäjät kuulevat aikuisena?

      • Anonyymi

        Mitäääh? En kuule!!


      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Onneksi on etälamautin ja haulikko.

      • Anonyymi

        Nooo...oooh, mitäs kuvittelit etälamauttimella ja haulikollasi tekevän...?
        Sitähän minäkin, et mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nooo...oooh, mitäs kuvittelit etälamauttimella ja haulikollasi tekevän...?
        Sitähän minäkin, et mitään.

        Saat sitten lehdestä lukea.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5168
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2881
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2584
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1942
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1779
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1772
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1647
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1388
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe