Miksi vaihoit duunia?

Tiedätkö yhtään miltä musta tuntuu kun en sua enää nää?
19576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

En jaksanut tehdä kolmen ihmisen hommia yhden ihmisen palkalla. Mahdoton yhtälö. Jälkikäteen mietin, että olisi pitänyt lähteä paljon aikaisemmin pois ja kaduttaa haaskatut vuodet, sekä henkinen piina joka jätti kyllä jälkensä.

Olin joskus sitä mieltä, että eräs olisi voinut olla minusta kiinnostunut, mutta eipä hän mitään koskaan sanonut, niin ajattelin antaa asian olla, koko homma taisi olla omaa vilkasta mielikuvitustani. Onneksi en nolannut itseäni enempää lähestymällä häntä.

:).

Äänestä
  • Voi ei jouduitko tekemään niin urakalla töitä? Minäkin vaan aina ajattelin että sut nään... Ei muulla ollut väliä eikä aina nälkäkään sinä olit pääasia...Voi kumpa juttu olisi edennyt... Itseäni voin vaan syyttää menetinkö elämäni rakkauden! Se tunne kun katsotaan toisiamme silmiin niin...

    https://www.youtube.com/watch?v=qQBLZMULSbo

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi ei jouduitko tekemään niin urakalla töitä? Minäkin vaan aina ajattelin että sut nään... Ei muulla ollut väliä eikä aina nälkäkään sinä olit pääasia...Voi kumpa juttu olisi edennyt... Itseäni voin vaan syyttää menetinkö elämäni rakkauden! Se tunne kun katsotaan toisiamme silmiin niin...

    https://www.youtube.com/watch?v=qQBLZMULSbo

    En minä mihinkään oo lähtenyt. Sua ei vaan oo näkynyt. Ikävähän se on melkoinen, kun ei saa katsella sun silmiä ja vähän muutakin ;)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En minä mihinkään oo lähtenyt. Sua ei vaan oo näkynyt. Ikävähän se on melkoinen, kun ei saa katsella sun silmiä ja vähän muutakin ;)

    No kiva ☺️

    Äänestä

En tiedä .

Äänestä
  • Rakastatko vielä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rakastatko vielä?

    En todellakaan ikinä rakasta sinua tämän päivän jälkeen minkä annoit minulle tapahtuu

    Äänestä

En välitä.

Äänestä
  • Ok :( en häiritse enää...

    Äänestä

No ajattelin, että se pakottaa sut miettimään mitä sä haluat ja ottavan sen askeleen jos sitä haluat.

Äänestä
  • Ei noin voi ajatella. Tai no voi, muttei reilusti! Ohessa perspektiiviä omasta elämästäni:

    Kun hän lähti, minä ajattelin että tarvitsee muutosta elämäänsä (teki ne 3 ihmisen työt haen palkalla, eikä johdon rahallinen ja sanallinen kiitos ollut todellakaan linjassa panoksen kansaa. Eikä myöskään urahaaveita kuunneltu riittävästi eikä riittävällä mielenkiinnolla). En ajatellut hänen haluavan lähteä minun vaan itsensä takia. Ei oman elämän suuntaa voi valita sen perustella, että joku ehkä olisi kiinnostunut… ja jos kiinnostuta olisi, ei edes muutto ole mikään todellinen este.

    Olen oman pienen aloitteeni tehnyt irl. Hän siis tietää, että olen tai ainakin oli kiinnostunut. Jos hän ei ole valmis tekemään vasta-aloitetta, se tarkoittaa ettei hän ole kiinnostunut (riittävästi). Jos toista pitää mairitella tai anella, ei suhteeseen ole aidosti aineksia. Ei vaikka rakastaisi enemmän kuin ketään koskaan aiemmin.

    Äänestä

  • Todella itsekästä. Mitä sinä sitten haluat? et askeleita ainakaan.

    Äänestä

Tästä tulikin mieleen, minä ja hän.. Me molemmat vaihdettiin työpaikkoja. Ja niin on parempi.. Parempi työ ja hän tuli tilalle❤️ kaikella on tarkoitus. Ja sivusta kommenttia - -

Äänestä

Piti lopettaa dj keikat ja mennä ns ”oikeisiin” töihin

Äänestä

Sieltä sisäsiittolasta, missä ei o kun hörhöjä. Oli vain pakko suksia vittuu.m05

Äänestä

Miksikö?
Minulla ei ole muuta syytä kuin se, että pidän mieleisenä nähdä uusia työpaikkoja ja tavata ja tutustuakin ihan uusiin ihmisiin. ja mieluusti myös kulttuureihin. Sehän se avartaa, jos mikä. :)
Bonusta on, jos palkka on parempi kuin entisessä paikassa.
Joillain ihmisillä vain on tarve ola jumiutumatta paikoilleen, ympäristönvaihdos uusine ihmisineen voi tuoda sitä toivottua vauíhtelua rutiineihin.

Äänestä
  • Ok. Niinhän se on!

    Äänestä

Pakko mikä pakko, lepra ahdistaa liikaa.

Äänestä
  • Oliko entinen työsi Jeesus Nasaretilaisen ihmeparantamiset sitten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tiedätkö yhtään miltä musta tuntuu kun en sua enää nää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu