Vihreät ja Pietikäinen oli isänmaan vastustajia, heidät lynkattiin.
Metsättömät maat yritti tulla häärimään metsäisiin maihin oppeineen.
Vihreät: Että syötetään ötököille meidänkin metsät, että lahotetaan pysytyyn ja makuulleen, tauteja levittämään.
MTK-pomo kiittelee metsästrategiaan tehtyjä muutoksia: ”Komissio vihdoin ja viimein ymmärsi”
Suomessa metsästrategian luonnos herätti valtavan keskustelun, kun moni näki, että EU olisi ottamassa liikaa toimivaltaa Suomen metsäpolitiikassa.
MTK vaatii, että aikeet EU:n omasta metsien sertifiointijärjestelmästä on syytä lopettaa saman tien. Strategian puhe unionin tasoisesta metsähallinnosta on MTK:n mielestä ongelmallista monelta kannalta.
Metsästrategia on luonteeltaan visio ja linjapaperi. Se ei ole lainsäädäntöä. Komission esitys siirtyy seuraavaksi jäsenmaiden neuvoston ja Euroopan parlamentin käsittelyyn.
EU yritti astua Suomen tontille metsäpolitiikassa
6
108
Vastaukset
- Anonyymi
Saatiinjärkeä mukaan, kun vihreitten esitys tyrmättiin.
- Anonyymi
Viherpunikkien sosialisointiohjelma on toistaiseksi torjuttu.
Turha luulla, etteivätkö nuo syöpäläiset jatkaisi maan kaivamista metsätalouden alta. - Anonyymi
Muutoin olen samaa meiltä aloittajan kanssa, mutta tuo että Vihreät ja Pietikäinen olisivat isänmaan vastustajat tästä johtuen on persutyylistä paskanheittoa.
Ei MTK määrittele tässäkään asiassa mikä on isänmaallista ja mikä ei. Isänmaa kuuluu kaikille.- Anonyymi
Isänmaanhoidosta poistuollaiset Pietikäiset ja vihreät, he vain pyrkii lanmattamana isänmaan toiminnot. Ei kadullaistuen ym maata rakenneta Työtä se vaatii, josta maamme puuvarat voi olla jopa ylpeyden aihe, ei sitä nakertaa, noin mitättömät.
- Anonyymi
Muutoin olen samaa meiltä aloittajan kanssa, mutta tuo että Vihreät ja Pietikäinen olisivat isänmaan vastustajat tästä johtuen on persutyylistä paskanheittoa.
Ei SAK määrittele tässäkään asiassa mikä on isänmaallista ja mikä ei. Isänmaa kuuluu kaikille.
Kyllä nuo visiot ja linjapaperit jossakin vaiheessa poikivat myös lainsäädäntöä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011233Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 371609
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510