Ohjelmaprojektin ostaminen

Anonyymi

Edessä ois sellanen savotta yhden koodausprojektin kanssa koulussa että en millään sitä tule läpäisemään. Onko kukaan ostanut jostain ulkopuolista tekemään projektia? Mistä voisi löytää tekijän?

10

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä voin tehdä sen, kerrohan tarkemmin mitä tulee tehdä.

      • Anonyymi

        C-kielellä toteutettava lyhyehkö ohjelma


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        C-kielellä toteutettava lyhyehkö ohjelma

        Joo, kuulostaa hyvältä, ja tarkemmin se pitää sisällään mitä?


      • Anonyymi

        Ai jaa, no olkoon sitten.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, kuulostaa hyvältä, ja tarkemmin se pitää sisällään mitä?

        Voiko sinuun ottaa jotenkin yhteyttä, jotta voisin kertoa lisää?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voiko sinuun ottaa jotenkin yhteyttä, jotta voisin kertoa lisää?

        Kyllä voisi, kun ensin saat minut vakuuttuneeksi yhteystietojeni jakamisen tarpeellisuudesta.


    • Anonyymi

      Just. Ja sillä tavallako kuvittelet oppivasi ohjelmoiman, että ulkoistat projektin tekemisen jollekin muulle? Kuules itse ohjelmoijataustasena sanon sulle, että tuolla tavalla susta ei ikinä tule ohjelmoijaa ainakaan.

      Ohjelmoimaan oppii vain tekemällä ja josluistaa jo koulun ohjelmointiharkkatöistäkin, niin sillon on ihan turha kuvitella, että susta tulisi ikinä ohjelmoijaa. Äläkä nyt selitä mitään siitä, että opettelet sitten siitä miten joku toinen on projektisi tehnyt. Pelkällä valmiin koodin kopioinnilla ei ohjelmoijaksi tulla vaan kyllä se vaatii sitä, että ihan itse koodaat, itse pyrit ratkasemaan annetut ohjelmointitehtävät ja ihan itse yrität ymmärtää miksi asiat toimii niin kuin toimii ja miksi jonkin asian ratkasemiseen vaaditaan tiettynlaista ohjelmakoodia. Ohjelmoimaan oppii vain ohjelmoimalla. Myös ne vaikealta tuntuvat asiat on tärkeitä. Sekin on tärkeää ohjelmoimaan oppimisen kannalta, että tekee virheitä ja joutuu sitten yrittämään selvittää miksi homma ei toimikaan niin kuin piti.

      Ohjelmoimaan oppimista jaohjelmoijaksi tulemista ei taatusti millään tavalla edistä se, että ulkoistetaan vaikealta tuntuvat tehtävät muille sen sijaan, että yrittäs itse ratkasta ne.


      Tämä on siis ohjelmoijan mielipide. Itse olen ohjelmoijataustainen, mutta valitettavasti sokeuduin joten omalta osaltani koodaamiset on ainakin toistaiseksi koodattu.

      T. miksuh

      • Anonyymi

        Itsekin aikanaan opiskelin ohjelmointia, vain löytääkseni itseni järjestelmien pääkäyttäjän ja -suunnittelijan tehtävistä, enkä kyllä katunut...


    • Anonyymi

      Jos halvalla haluat päästä, niin laita ilmoitus jonkun koulun ilmoitustaululle, niin varmasti saat jonkun tekemään...

    • Anonyymi

      Itsekin aikaan tuskailin koulussa ohjelmointiprojektien kanssa, niin yksi kurssikaveri lupautui auttamaan jos maksan hänelle rahaa, Kieltäydyin, ja päätin vain yritellä, enkä välittänyt vaikka alkuun tuli huonoja arvosanoja; kyllä se sitten siitä lähti...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      115
      2648
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      86
      2294
    3. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      65
      1790
    4. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1767
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      165
      1700
    6. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      158
      1556
    7. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1546
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      122
      1352
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      28
      1249
    10. Jokainen suomalainen on velvollinen puolustamaan Suomea

      Kaikilla Suomen kansalaisilla on maanpuolustusvelvollisuus eli velvollisuus osallistua Suomen puolustamiseen. Miesten m
      NATO
      358
      1241
    Aihe

    Tarvitsemme suostumuksesi tarjotaksemme personoitua palvelua

    Palvelu ja sen kolmannen osapuolen toimittajat (71) keräävät henkilötietoja (esim. IP-osoite tai laitetunniste) käyttäen evästeitä ja muita teknisiä keinoja tietojen tallentamiseen ja lukemiseen laitteellasi tarjotakseen sinulle tarkoituksenmukaisia mainoksia ja parhaan mahdollisen asiakaskokemuksen.

    Palvelu ja sen kumppanit tarvitsevat suostumuksesi seuraaviin:

    Tarkoitukset

    Tarkkoja sijaintitietoja ja laiteominaisuuksia koskevia tietoja voidaan käyttää.

    Mainonta voidaan yksilöidä profiilin perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä mainontaa varten. Mainonnan suorituskykyä voidaan mitata.

    Sisältö voidaan yksilöidä profiilisi perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä sisältöä varten. Sisällön tehokkuutta voidaan mitata. Raportit voidaan luoda oman ja muiden toiminnan perusteella. Toimintasi tässä palvelussa voi auttaa kehittämään ja parantamaan tuotteita ja palveluita.

    Evästeet, laitteet tai vastaavat verkkotunnisteet (esimerkiksi kirjautumisperusteiset tunnisteet, satunnaisesti määritetyt tunnisteet, verkkopohjaiset tunnisteet) sekä muut tiedot (esimerkiksi selaimen tyyppi ja tiedot, kieli, näytön koko, tuetut tekniikat jne.) voidaan tallentaa laitteellesi tai lukea laitteellasi laitteen tunnistamiseksi joka kerta, kun se muodostaa yhteyden sovellukseen tai verkkosivustoon yhdessä tai useammassa tässä esitetyssä tarkoituksessa.

    Erityisominaisuudet

    Hyväksynnälläsi tarkkaa sijaintiasi (alle 500 metrin säteellä) voidaan käyttää tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksynnälläsi tiettyjä laitettasi koskevia ominaisuuksia saatetaan pyytää ja käyttää erottamaan se muista laitteista (kuten asennetut fontit tai laajennukset, näyttösi resoluutio) tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksymällä sallit tietojesi käsittelyn. Suostumuksesi koskee tätä palvelua, hyväksymättä jättäminen voi vaikuttaa asiakaskokemukseesi. Jotkut teknologiat saattavat perustella tietojen käsittelyä oikeutetulla edulla, voit vastustaa tätä tai muuttaa muita asetuksia klikkaamalla Asetukset linkkiä.

    Tietosuoja