Mikä on se pieni muovilätkä farkkumarean perässä, alahelmassa? Kun olen katsellut noita autoja, näyttää se melkein kaikista tulleen vaihdetuksi vaaleamman sävyiseen ja pistää sen takia silmään.
Marean muovi-
lätkä
4579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lätkän takaa löytyy irrallisen hinaussilmukan kiinnityskierre. Edessä vastaava reikä on rekisterikilven vieressä, en nyt muista kummalla puolella, eikä siinä muistaakseni ole minkäänlaista suojalätkää. Hinaussilmukka puolestaan löytynee tunkin yhteydestä tai tavaratilan sivulokerosta.
Takapään lätkää ei ole autoissa vaihdettu, vaan se on eri muovilaatua kuin takahelma ja on yksinkertaisesti haalistunut vuosien mittaan.
vaan kulunut käytöstä Heh! hinurilla ne fiiut liikkuu
Se sijaitsi takapuskurissa. Harvaa autoa takapuskurista hinataan. Enneminkin auto on tainut olla hinaajan osassa.
Hehheh, V70 taitaa tulla narun perässä aika tiuhaan, kun tuntee noi peräpään asiat.