Kuolema tuo rauhan

Olen onnellinen kun teen itsemurhan. Olkoon se elämäni ainoa hyvä teko. Johanna
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä tee.

Äänestä

Oi, oi. Ethän tee sitä ja ethän edes uhkaile sillä, koska monet kärsivät siitä. Hyviä ihmisiä on paljon. Uskon, että sinäkin olet pohjimmiltasi sellainen. Sinulle on ehkä annettu hyvin diippejä kokemuksia, että voisit ymmärtää ja auttaa toisia samankaltaisissa tilanteissa olevia ihmisiä. Voi tulla joskus vastaan. Voi hyvin!

Äänestä

En minä tee ainakaan. T. Johanna

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen onnellinen kun teen itsemurhan. Olkoon se elämäni ainoa hyvä teko. Johanna

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu