Edelleen joutuu havaitsemaan päivittäin että YLE sensuroi asiallisia keskusteluja perusteettomasti.
Kun osallistuu uutisen tai kirjoituksen keskusteluosioon, joutuu huomaamaan välittömästi että kommentti on taas jätetty esittämättä eli sensuroidaan. Tämä siis tapahtuu siitä huolimatta että kirjoittaa harkitusti ja esittää asiallisen mielipiteen ja parhaimmillaan esittää uuden näkökulman asioihin. Se ei kelpaa YLEn toimittajille koska he ajavat omaa agendaansa päivästä toiseen. Agendana heillä on feminismi, vasemmistolainen viheraate ja kiihkoilu näiden asioiden ympärillä. Jos esittää jotakin joka on ristiriidassa heidän katsomuksensa kanssa, seuraa sensuuri.
Tähän asiaan on tultava korjaus. Ei tällainen yksipuolinen sensuuri ja syrjintä voi jatkua. Se rajoittaa kansalaisten yhdenvertaisuutta ja ilmaisunvapautta jos vain toimittajille myötämieliset kirjoitukset julkaistaan. Kyse on siis Suomen perustuslain rikkomisesta valtion omistamassa mediassa. Ei todellakaan näytä hyvältä.
Yleisradio jatkaa sensurointiaan
Anonyymi
0
89
Luetuimmat keskustelut
- 591230
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571158Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71000- 97961
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5805- 46771
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27751Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669