Lattialiike Widgren 2021 - epäammattimainen tekijä

Anonyymi

Päätimme uusia pienen kaksiomme lattian ja ostimme työn lattialiike Widgreniltä, sillä usea vaikuttaja oli heiltä saanut upean lattian. Lyhyestä virsi kaunis: meille laitettiin väärä öljy eli lattia on nyt väärän värinen. Lisäksi lattiasta puuttuu paloja, öljy on epätasaisesti levitetty jne. Asiakaspalvelu ja projektinhallinta (mukaan lukien toimitusjohtajan asenne) oli ala-arvoista koko projektin ajana ja lopulta pitkien keskustelujen jälkeen korjasivat osan virheistä (eivät kuitenkaan kaikkia) ja sanoivat suoraan, että heitä ei pienet projektit kiinnosta ja meidän pitäisi olla tyytyväisiä virheelliseen ja epäammattimaisesti asennettuun lattiaan. Saimme lopulta -20% loppulaskusta, mutta meille jäi virheellinen lattia. Ihmettelen, miksi ovat sitten ylipäätään ottaneet työn vastaan, jos pienemmät projektit eivät kiinnosta. Lattiaremontti oli meille todella iso investointi ja harmittaa todella paljon, että luotimme vaikuttajien suositteluihin.

Aivan järkyttävää toimintaa parkettiliime Widgreniltä ja toivon, että kukaan ns. tavallinen ihminen ei heiltä palvelua osta, sillä heitä ei kiinnosta hoitaa töitä kunnolla, jos kyseessä ei ole vaikuttaja tai ison luokan projekti.

7

1304

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa kuraa. Työn laatu kamala ja laskut ei sovittuja. Ei jatkoon

    • Anonyymi

      Todella huonoja kokemuksia myös minulla vuonna 2023. Kahden viikon hiontaurakka venyi puolen vuoden urkaksi, kun kerta toisensa jälkeen tekivät korjaustyön huonosti. Lopputuloksena ennen kestävän parkettipinnan sijasta naarmuuntuva parketti.

      Johdon käyttäytyminen asiakasta kohtaan asiatonta.

      En voi millään tavalla suositella.

    • Anonyymi

      Kuitenkin töitä yötä päivää ja liikevaihto kohdallaan.onneksi etelä Suomessa on paljon vielä asiakkaita jotka eivät ymmärrä mitään.

    • Anonyymi00004

      Asiakas oli hankkinut tuotteet joita asentajamme käytti ja tuotteet eivät vastanneet sitä mitä luvattiin eli työn jälkikään ei vastannut odotuksia.Pahoittelen tapahtunutta mutta vahinkosta viisaampana tiedämme,että käytämme vain omia tuotteita käsittelyssä jatkossa.

    • Anonyymi00005

      Ja kuitenkin käytätte

    • Anonyymi00006

      Mutta aihe näyttää oikein hyvältä palstan aktivointia ajatellen...

    • Anonyymi00007

      Mulle kävi Widgrenin kanssa niin, että laskuun oli lisätty tuntuva korotus, eli ei ollut tarjouksen mukainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      122
      783
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      42
      569
    3. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      505
    4. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      502
    5. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      18
      495
    6. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      103
      472
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      441
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      37
      406
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      374
    10. Mies kyllä lähestyy naista

      jos on oikeasti kiinnostunut. Tämä muistutuksena.
      Ikävä
      46
      373
    Aihe