Onko seurakunnan homeongelmat selätetty?

Onko selätetty vai menikö seurakunnan rahat kankkulan kaivoon? Kyselee huolestunut seurakunnan jäsen.
101335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näistä homeongelmista pääsee nykyään helposti eroon otsooni käsittelyllä. Aivankuin siivoaisi roskat maton alle, pois silmistä pois mielestä. Helppoa kuin heinän teko, eikä maksa paljon. Sitten vaan nopsaan nimet papereihin ja loppulasku tulille, kiitos näkemiin....

Äänestä

Kankkulan kaivoon meni

Äänestä

Ei syytä huoleen, jos hyvin kasvaa homeet, niin seurakunta voi alkaa siellä valmistamaan penisiliiniä, ei tiedä, vaikka saataisiin markkinoille pyhällä henkellä voideltu V-pen supermega.

Äänestä
  • Tämähän on loistava jo pelkästään ajatuksena tuottaa myrkyistä lääkettä, tiedä vaikka syntyis jokin johdannainen tuon koronan taltuttamiseen. Olisi tuotteelle maailmanlaajuista kysyntää. Samalla Kokemäki nousis keskipisteeseen sille kuuluvalle paikalle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämähän on loistava jo pelkästään ajatuksena tuottaa myrkyistä lääkettä, tiedä vaikka syntyis jokin johdannainen tuon koronan taltuttamiseen. Olisi tuotteelle maailmanlaajuista kysyntää. Samalla Kokemäki nousis keskipisteeseen sille kuuluvalle paikalle.

    Niin minustakin, toivottavasti seinissä muhii kaavittavaksi Penicillium chrysogenum -homesientä, tuostahan se penisiliini kait tehdään. Ties millainen lääke jytky saataiisiin sinne, vaikka Kokemäen tyyliin persiilleenhän se menis.

    Äänestä

Olisi parasta seurakunnalle laittaa henkilökunta erikoiskoulutukseen varsinkin siistiät jotta kallisti ja isolla velkapääomalla saneerattu tila pysyisi puhtaana ja steriloituna vuosikymmeniä seurakuntalaisten käytössä. Odotellaan nyt vaan kaikessa rauhassa sitä hetkeä jolloin lähtölaskenta päättyy ja pääsemme ihailemaan tuota komistusta samalla muistaen äärimmäinen siisteys ja puhtaus käytön aikana

Äänestä

Älkää olko huolissanne, paikallinen lehtimoguli tiesi julkaisussaan kertoa asian oikean laidan. Kaikki se sitta ja kaaos mitä korjausrakentamisesta aiheutui on pois pyyhkäisty. Ainoa ongelma hankkeessa on asiakkaat jotka tuovat tullessaan kaikkea mahdollista , vähän samaan tapaan kuin nallekin aikoinaan oli huolestunut.

Äänestä
  • Seurakunta vaijetkoon, ongelmat lakaistaan maton alle, aamen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Seurakunta vaijetkoon, ongelmat lakaistaan maton alle, aamen.

    Ei kestä päivänvaloo remontin pöytäkirjat. No senhän ymmärtää kun on koko ajan mukana ollut tosi "AMMATTILAISET"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko selätetty vai menikö seurakunnan rahat kankkulan kaivoon? Kyselee huolestunut seurakunnan jäsen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu