WaasMedic Agent -palvelu haltuun

Anonyymi

Kiusaako tietokonettasi Windowsin päivitysten onnistumista valvova WaasMedic Agent?

Henkilökohtaisesti tilanne oli mahdoton sietää kun kyseinen WaaSMedicSvc -palvelu useana päivänä viikossa lukitsi koneen resurssit omaan käyttöönsä noin puoleksi tunniksi. Sekä levyn että prosessorin käyttö hurisi aivan tapissa ja koneen ostaja tunsi itsensä täysin matkustajaksi.

Onneksi ratkaisu löytyi. Latasin tarkoitusta varten rakennetun Wub -ohjelman, millä rasittavat palvelut saa kytkettyä pois päältä ja tarvittaessa (päivitysten ajaksi kerran kuussa) takaisin päälle yhdellä napin painalluksella.

Mikäli haluat ottaa Windows -koneesi hallinnan päivitysten haltijalta takaisin itsellesi, niin hakeudu sivulle

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-6/

ja ota käyttöön näppärä ohjelma. HUOM! Wub on ohjelma jota ei tarvitse erikseen asentaa. Riittää kun purat latauksessa tulevan zip-paketin ja softa on heti käyttövalmis.

1

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ohessa kuva Wub -ohjelman yksinkertaisesta käyttöliittymästä.

      https://ibb.co/6R2W0XH

      Kun haluan häiriköivät päivitysprosessit pois päältä, niin valitsen "Disable updates" ja vahvistan komennon "Apply Now".

      Kun kuukauden toisen tiistain päivityspaketit on julkaistu, niin valitsen "Enable updates" ja vahvistan komennon "Apply Now". Sen jälkeen jätän koneen yöksi hoitelemaan päivitystarpeensa.

      Yksinkertaista ja toimivaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      34
      2656
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1397
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      336
      1063
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      972
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      904
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      879
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      774
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      760
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      756
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      676
    Aihe