Minua on pikkulapsesta asti kiihottanut kumisaappaat. Eritoten naisten korkeakorkoiset pitkävartiset kumisaappaat, joita ei enää sitten 70-luvun ole suomessa valmistettu - valitettavasti. Toki muutkin kumisaapppaat miellyttää naisten jaloissa ja kiva bongailla sadesäällä kumisaapasnaisia, joita arvostan. Itselläni ollut aikoinaan useita pareja erilaisia kumisaappaita mutta sittemmin myynyt ne tilanpuutteen vuoksi ja koska vaimokaan ei ole niistä ollut innoissaan toisin kuin minä. Mökillä onkin oivallista käyttää kumisaappaita satoi tai paistoi erilaisissa puuhissa. Maaseudulla kun ei ihmetellä vaikka lampsii kauppaan/asiolle kumisaappaissa. Lisäksi miellyttää/kiihottaa sukkahousut ja arvostan myös niitä käyttäviä naisia.
Kumisaappaista vielä
3
1210
Vastaukset
Youtubesta löytyy oivallisia videoita käyttäjältä Hunter Boots.
https://www.youtube.com/channel/UC69kdK7b7nJIjducqsmn_uA- Anonyymi
Wau, kuinka upeat punaiset kontiot tuossa kuvassa. Niiden väliin olis .... Oon myös kumisaapasfetissi.
- Anonyymi
Sinähän olet vähän niin kuin minä. Kumisaappaat ja sukkahousut kiihottavat kovasti. Käytän itsekin sukkahousuja säännöllisesti, ja kumppareita löytyy monta paria. Sadekelillä tai metsäretkille laitan aina jalkaan jotkut värikkäät kumisaappaat. Eniten tykkään punaisista kontioista, mutta myös keltaiset, punaiset tai pinkit hait on myös kova sana. Vaimo ei kauheasti perusta kumppareista, mutta sukkahousuja hän onneksi käyttää mielellään.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492939Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471179
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78941